dzisiaj jest piątek, 24 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Świat kręci się wokół Żubra czyli ... białowieska mała pętla

2016-07-04 10:49

Na trasie wycieczki znajduję się Rezerwat Pokazowy Żubrów, ścieżka edukacyjna Żebra Żubra (uwaga - rowery powinno się przeprowadzić, ruch w sezonie, zwłaszcza w weekendy może być znaczny) oraz Skansen Architektury Drewnianej Ludności Ruskiej Podlasia.

 1. Białowieża - Agroturystyka u Heleny i Piotra

  Start oczywiście można zacząć w dowolnym miejscu w Białowieży. My proponujemy wystartować z agroturystyki U Heleny i Piotra gdyż tutaj polecamy się zatrzymać. Sami tak zrobiliśmy i wszystkie wycieczki rozpoczynaliśmy stąd. Miejsce z klimatem, zwłaszcza dla tych, którzy przyjeżdżają do Puszczy.

 2. Rezerwat Pokazowy Żubra

  "Nie wiedziałam, że tu będzie tak fajnie :)" tak właśnie zareagowała nasza córka, gdy weszła na kładkę, z której można było podziwiać stado żubrów.

  W Rezerwacie żyją przede wszystkim żubry, ale także inne, nie mniej ciekawe zwierzęta – możecie odwiedzić koniki polskie, rysia, łosia, dziki, sarny, jelenie i żubronie (to skrzyżowanie żubra z bydłem domowym) oraz wilki. Wygodne alejki (dostępne dla rodzin z wózkami czy przyczepkami) poprowadzą Was od zagrody do zagrody i tylko od Was zależy, ile czasu poświęcicie na obserwację ich mieszkańców (standardowo spacer zajmuje około 1 godziny, my spędziliśmy tam 2 godziny, a wydawało nam się, że byliśmy tak krótko...). Warto na pewno mieć ze sobą aparat fotograficzny.

  Uwaga, za przejazd rowerem pobierana dodatkowa opłata, ale rowery można zostawić przy wygodnych stojakach.

 3. "Fajnie to wymyślili" czyli ... Kładka Żebra Żubra

 4. Skansen Architektury Drewnianej Ludności Ruskiej Podlasia

  Skansen można zwiedzać w grupach po wcześniejszym uzgodnieniu, tel. 683 36 28, kontakt: Michał Bajko. Na miejscu drewniane chaty wraz z wyposażeniem, ule, wiatrak, kapliczka.

  Tym, którym atrakcji mało, nasi gospodarze polecają odwiedzić Dworek Gubernatora i Muzeum Przyrodniczo-Leśne w Parku Pałacowym. Nam zabrakło czasu na te wszystkie atrakcje, odwiedzimy następnym razem :)

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.