dzisiaj jest piątek, 24 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Co w puszczy piszczy czyli... Muzeum Przyrodniczo-Leśne w Białowieży

2018-09-21 09:56

Co w puszczy piszczy, co to za ptak o świcie, kto mieszka w korzeniach prastarych drzew, czy próchno faktycznie świeci, jakie grzyby rosną w puszczy, ile… Pytań jest wiele, bo i Puszcza Białowieska do małych nie należy, a rozmaitość jej fauny i flory zachęca poszukiwaczy przygód do zadawania mnóstwa pytań. Pracownicy Muzeum Przyrodniczo-Leśnego w Białowieży postanowili wyjść naprzeciw wszystkim ciekawskim  i przy pomocy najnowszych zdobyczy technik multimedialnych przygotowali wspaniałą podróż do serca Puszczy Białowieskiej.

By poznać jej sekrety nie trzeba wstawać o świcie, zakładać kaloszy i spryskiwać się środkiem odstraszającym komary. Wystarczy przyjść do nowoczesnej siedziby muzeum i poświęcić półtorej godziny na podróż przez leśne ostępy. Towarzyszyć Wam będzie przewodnik, gra świateł niczym na teatralnej scenie, odgłosy mieszkańców puszczy, makiety z postaciami zwierząt otoczone wielkoformatowymi fotografiami, dioramy i ekrany dotykowe. Na zakończenie warto (już indywidualnie) wdrapać się na tutejszą wieżę widokową i spojrzeć z góry na park i Polanę Białowieską.

Jak w każdym szanującym się muzeum do dyspozycji gości jest sklepik z pamiątkami i ciekawymi publikacjami, wśród nich albumy z bogactwem niecodziennych fotografii.

Uwaga! Muzeum jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Osoby poruszające się na wózkach z łatwością mogą zwiedzać ekspozycję, także poruszać się między piętrami dzięki zainstalowaniu na ekspozycji stałej specjalnej platformy i windy w budynku. Osobom niewidomym (wyłącznie za zgodą kustosza) umożliwia się dotykowe poznanie wybranych eksponatów.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.