dzisiaj jest środa, 22 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Park Miniatur i Rozrywki Sabat Krajno

Atrakcja zlokalizowana jest u podnóża najwyższego wzniesienia Gór Świętokrzyskich tj. Łysicy - 612 metrów n.p.m., w miejscowości Krajno-Zagórze. Poza Aleją Miniatur obiekt posiada w swojej ofercie również park liniowy, wypożyczalnię i tor qudów, kule wodne i łódeczki elektryczne, restaurację, a zimą dodatkowo stok narciarski z wyciągiem.

Podczas naszej wizyty skoncentrowaliśmy się głównie na Alei Miniatur, która robiła spore wrażenie nie tylko na dzieciach, ale również na dorosłych. Park w swoim zbiorze posiada 42 miniatury najsłynniejszych miejsc na świecie. Docelowo w zbiorach parku ma stanąć 100 miniatur (co miesiąc dostawiana jest nowa budowla).

Naszą wycieczkę rozpoczynamy od miniatury placu Św. Piotra w Watykanie, który przedstawiony jest w skali 1:13, co daje pierwsze miejsce światowej listy pod względem wielkości wśród miniatur Watykanu. Co ciekawsze,  na obelisku znajdującym się w centralnej części Placu św. Piotra umieszczone są relikwie drzewa  Krzyża Świętego, które również spoczywają w klasztorze na Świętym Krzyżu oddalonym 20 km od Krajno-Zgórze.

Pozostałe miniatury przedstawione są w skali 1:25. Podążając aleją mijamy po drodze most w Wenecji, Krzywą Wieżę w Pizie, Coloseum, Wieżę Eiffla, Operę w Sidney, Fontannę Di Trevi, Łuk Triumfalny, Taj Mahal, Statuę Wolności, Biały Dom, Big Ben, Akropol, Piramidę Cheopsa i wiele innych dzieł światowej architektury. W parku znajdują się również jedyne w Europie miniatury nieistniejących już wież World Trade Center. Poza przepięknymi miniaturami światowej architektury park oferuje nam również dzieła Matki Natury takie jak Wulkan Etna czy Wodospad Niagara.

Na zwiedzanie obiektu warto przeznaczyć 1.5 h. My byliśmy zadowoleni i szczerze polecamy, jeśli będziecie w tamtej okolicy!

Komentarze

Gość 2014-07-14 11:06 przyznana ocena:

świetny i ciekawy pomysł ale brak dopracowania, drogo w stosunku do prezentowanych atrakcji. Atrakcja polega na spacerze i czytaniu suchej informacji o obiektach, ktorych nie wolno dotykac i nic wokół nich sie nie dzieje (wyjątek stanowi piramida i sfinks gdzie spotkamy egipcjaninaq, ktorego zadanie w dniu wczorajszym polegało na zwracaniu uwagi by nie dotykac eksponatow:) obiekt nie przygotowany na wizytę wielu zwiedzajacych jednocześnie - kłopot ze znalezieniem miejsca na parkingu, kolejki w kasie, kolejki w fun-city, 2 toalety (jedna damska, jedna męska), lody skończyly się o godzinie 17 :) atrakcja "na jeden raz"

Gość 2014-09-09 12:19

Zaletą Parku są fajnie wykonanie makiety. I to wszystko.
Cena dość wysoka - bilet rodzinny 50zł. Zabawa polega tylko na spacerze - brak bliższych informacji o prezentowanych obiektach.
Dzieci się nudziły (4 i 6 lat).
Dodatkowe atrakcje dostepnę dla dzieci od 5 lat lub wiecej w zależnosci od atrakcji.

Gość - Zygmunt 2016-02-12 19:30 przyznana ocena:

Byliśmy dziś na nartach ! Aleję widzieliśmy z daleka oświetloną .. wyglądała co najmniej zachęcająco - a zwłaszcza Wieża Eiffla. Ciekawy pomysł w restauracji, za "zapleczu" od wejścia do szkółki narciarskiej znaleźliśmy wewnętrzną bawialnie dla dzieci z opieką ! co ciekawe koszt godziny to jedyne 10 zł a nie jak w galeriach powyżej 20 albo i dużo więcej... my wyjeżdżamy zadowoleni i możemy tylko polecić to miejsce

KĘDZIOR 2016-08-29 19:28 przyznana ocena:

Fajne miejsce do zwiedzenia, jednakże nie polecam z dziećmi mniejszymi niż 5 lat gdyż będą się nudzić, brak atrakcji do zabawy. Sam Park Miniatur ok, niektóre makiety są zadziwiająco podobne do oryginałów. Córka 4 lata nudziła się.

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.