dzisiaj jest czwartek, 18 kwietnia 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Na miód do króla puszczy czyli... Rezerwat Pokazowy Żubra

2018-09-21 09:56

Co to za król, zapytacie? A to jest król Puszczy Białowieskiej, objęty ścisłą ochroną – żubr. Aby go spotkać można oczywiście zasadzić się o świcie z lornetką w miejscu żerowania i liczyć na łut szczęścia, a że są to zwierzęta płochliwe, to mamy duże szanse na niepowodzenie. 

O wiele lepiej jest odwiedzić żubry w Rezerwacie Pokazowym w Białowieży. Tu, w warunkach zbliżonych do naturalnych, żyje sobie spokojnie stado tych na pozór spokojnych zwierząt. Odgrodzone od zwiedzających barierami dają się podglądać w czasie posiłku i wypoczynku – warto zabrać ze sobą lornetkę, bo teren wybiegowy jest niemały, a żubry nie zawsze stoją blisko barierek. Rezerwat najlepiej odwiedzić tuż po otwarciu, lub tuż przed zamknięciem. Wtedy zwierzęta są karmione, jest więc największa szansa, na oglądanie ich z bliska :)

"Nie wiedziałam, że tu będzie tak fajnie" :)

W Rezerwacie żyją także inne, nie mniej ciekawe zwierzęta – możecie odwiedzić koniki polskie, rysia, łosia, dziki, sarny, jelenie i żubronie (to skrzyżowanie żubra z bydłem domowym) oraz wilki. Wygodne alejki (dostępne dla rodzin z wózkami, osób na wózkach czy o kulach) poprowadzą Was od zagrody do zagrody i tylko od Was zależy, ile czasu poświęcicie na obserwację ich mieszkańców (standardowo spacer zajmuje około 1 godziny, my spędziliśmy tam 2 godziny). Warto na pewno mieć ze sobą aparat fotograficzny.

Przed wejściem do Rezerwatu zazwyczaj stoją miejscowi sprzedający wyroby z domowych pasiek – dla smakoszy miodu to właściwe miejsce. Są też stragany z lokalnym rękodziełem - figurki żubrów w każdym rozmiarze - to chyba obowiązkowa pamiątka dla tych, co pierwszy raz tu zawitali.

My zwiedzaliśmy Rezerwat podczas wycieczki rowerowej :)

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.