dzisiaj jest piątek, 19 lipca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Najkrótsza podziemna trasa turystyczna w Polsce … czyli Groty Mechowskie

2017-08-08 22:31

Nazwy groty i jaskinia nie oddają tego czym naprawdę jest ta atrakcja. To w pewnym sensie małe podziemie, z korytarzami, po których schylając się można chodzić. Dzieciakom z pewnością sprawi frajdę schylanie i bieganie po małych i jednak krótkich labiryntach. Groty powstały wskutek wypłukiwania piasku z bardziej odpornych skał. Do zwiedzania udostępniona jest tylko część jaskini.

Groty Mechowskie leżą we wsi Mechowo koło Pucka. Jadąc na wakacje nad morze z dziećmi warto o nie zahaczyć. Sam pobyt tam nie powinien być dłuższy niż jedna godzina. Wejście jest płatne, ok. 2 zł osoby dorosłe. Dla dzieci ciekawe, bo nie muszą się mocno schylać. Poza tym, kto z nas słyszał o jaskiniach na nizinach, nad polskim morzem? Wysokie osoby czasami mogą nawet "paść na kolana" :) Wysokość jaskini bowiem nie przekracza 2m. Korytarze są wąskie i małe, ale schylając się można nimi przejść, są oświetlone. Ich długość to raptem 60 metrów. Oczywiście do grot wózkiem nie da rady wejść, ale bez problemu można wziąć malucha na ręce i przejść z nim trasę, a wózek zostawić przed grotami. Nie było problemu z przypilnowaniem go przez osobę z kasy.

Przed wejściem do podziemi jest kasa z małym sklepikiem, w którym można nabyć np. mapy i przewodniki po regionie. Parking jest zlokalizowany jakieś 300 m przed grotami, jest spory, można usiąść pod drzewami i odpocząć na ławkach oraz zjeść posiłek na drewnianych stolikach.

Jeśli mamy trochę czasu i ochoty, możemy zrobić jedną z okolicznych tras pieszych, które są opisane m.in. w materiałach dostępnych w kasie.

Autorzy opisu: Monika Deyk i Dzieciaki w Plecaki

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.