dzisiaj jest piątek, 24 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Żebra Żubra ... czyli kładką po Puszczy Białowieskiej

2018-09-21 09:55

Zdecydowanie większa część kładku zbudowana jest z drewnianych desek, tylko częśc to nasyp. Kładka prowadzi prowadzi w przeważającej części przez tereny podmokłe puszczy.

Wejście na kładkę znajduje się niedaleko północnej granicy Białowieży, przy drodze do miejscowości Budy (przedłużenie ul. Zastawa). Szlak Żebra żubra kończy się przy wejściu do Rezerwatu Pokazowego Żubrów. Stąd to już niewiele kroków do drogi Białowieża - Hajnówka, skąd można dostać się ścieżką (znaki szlaku żółtego) do Białowieży.

Na kładce przyda się nosidło turystyczne, ergonomiczne lub chusta - dla tych najmłodszych, starsze poradzą sobie na swoich nogach :)

Ścieżka ma długość ok. 4 km i polecana jest jedynie dla ruchu pieszego, ale przeprowadzenie roweru jest możliwe, trzeba jednak uważać, szczególnie w trakcie intensywnego ruchu pieszego.

Kładkę przeszliśmy z dziećmi w wieku 11 miesięcy oraz 4,5 roku.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.