dzisiaj jest niedziela, 21 kwietnia 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Do Rezerwatu Żubrów

2017-04-15 02:32

Z Białowieży ruszamy wzdłuż drogi nr 689 (w kierunku Hajnówki). Zaraz za zabudowaniami zjeżdżamy na żółty szlak by przez puszczę, dosyć szeroką i raczej wygodną, aczkolwiek miejscami z wystającymi korzeniami, jechać spokojnie ku Rezerwatowi.

W sezonie w Białowieży, szczególnie w weekendy jest dosyć spory ruch samochodowy, dlatego tam gdzie to możliwe, starajmy się jechać chodnikiem (pamiętajmy, jadąc z dzieckiem do lat 10, poruszającym się samodzielnie rowerem mamy prawo, a naweto obowiązek, jechać chodnikiem - takie dziecko traktowane jest jako pieszy).

W Rezerwacie żyją przede wszystkim żubry, ale także inne, nie mniej ciekawe zwierzęta – możecie zobaczyć koniki polskie, rysia, łosia, dziki, sarny, jelenie i żubronie (to skrzyżowanie żubra z bydłem domowym, eksperyment na potrzeby pozyskiwania mięsa) oraz wilki. Wygodne alejki (dostępne dla rodzin z wózkami czy przyczepkami) poprowadzą Was od zagrody do zagrody i tylko od Was zależy, ile czasu poświęcicie na obserwację ich mieszkańców (standardowo spacer zajmuje około 1 godziny, my spędziliśmy tam 2 godziny, a wydawało nam się, że byliśmy tak krótko...). Warto na pewno mieć ze sobą aparat fotograficzny. Najlepszą porą na zwiedzanie rezerwatu są godziny poranne i popołudniowe (ok. 15-17) gdyż wtedy są karmione zwierzęta i chętnie podchodzą blisko ogrodzenia.

W Rezerwacie warto zostawić rowery przy kasach (są stojaki) i poruszać się pieszo. Oczywiście można przejechać rowerem w kierunku Szlaku Dębów Królewskich i Książąt Litewskich, niemniej należy się liczyć z dodatkową opłatą za przejazd rowerem!

Sam Szlak Dębów Królewskich i Książąt Litewskich to ścieżka edukacyjna o długości około 500 m, która wiedzie wśród kilkudziesięciu pięknych, wiekowych dębów. Każdy z nich został nazwany imieniem królów polskich i książąt litewskich. Ścieżka ma charakter edukacyjny, dzięki której możemy dowiedzieć się o walorach Puszczy Białowieskiej, Litwy i Polski.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.