dzisiaj jest środa, 27 stycznia 2021
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Ferie w Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce

2017-01-17 09:55

Program Ferii:

7.02. (wtorek), 10.00 – 12.00 Sól po japońsku /Zamek Żupny/
Czy w kraju Wschodzącego Słońca były, a może nadal są kopalnie soli? Skąd Japończycy otrzymują sól? Czy można posolić arbuza albo coca colę? Co zrobić, żeby „biała śmierć” nie była taka śmiertelna?
Czy istnieje zdrowa sól i czy może pomóc zdrowiu? Czy sól Aguni należy do Agnieszki? Sól dla piękności i … „kosmicznej brzydoty”?

8.02. (środa), 10.00 – 12.00 Zabytki ukryte pod ziemią /Trasa Muzeum w kopalni soli/
Czy podziemia wielickie kryją tylko zabytki górniczej techniki? Okazuje się, że można tam też zobaczyć najcenniejsze zabytki Polski dzięki wystawie "Z moich rodzinnych stron – najciekawszy, najstarszy zabytek” . Prezentuje ona prace dzieci i młodzieży, które wzięły udział w konkursie plastycznym organizowanym przez muzeum. Na uczestników czekają zadania wymagające umiejętności plastycznych, ale nie tylko.

9.02. (czwartek), 10.00 – 12.00 Żołnierzem być /Zamek Żupny/
Podczas warsztatów dzieci zmierzą się z ważnym zagadnieniem niepodległości i jej utraty. Dowiedzą się co trzeba umieć i jak sobie radzić będąc żołnierzem. Przed uczestnikami liczne próby: odwagi, celności, wiedzy, spostrzegawczości oraz szybkości. Od tego przecież zależy życie żołnierza.

10.02. (piątek), 10.00 – 12.00 W solnym labiryncie / Trasa Muzeum w kopalni soli/
W czasie wędrówki po Muzeum na III poziomie kopalni soli dzieci poznają historię kopalni, dowiedzą się jak kiedyś wyglądała praca górników, jakich narzędzi i maszyn używali. W podziemnym labiryncie na uczestników będą czekać różne zadania: podchody, zagadki i łamigłówki.

11.02. (sobota), 16.00 – 18.00 BAJKOWY BAL KARNAWAŁOWY /Zamek Żupny/
Ferie zakończy bal w pięknej Sali Gotyckiej Zamku Żupnego. Tym razem dzieci prosimy o przybycie w strojach bajkowych.

Grupy zorganizowane zapraszamy:
31.01. (wtorek) – 3.02. (piątek) – tematy do wyboru z oferty edukacyjnej
Ilość osób (10 – 25 w Zamku Żupnym, 10 – 35 w Muzeum na III poziomie kopalni)

Koszt:
Ferie w Zamku Żupnym – 3 zł/dziecko, opiekun bezpłatnie
Ferie w Muzeum na III poziomie kopalni – 9 zł/ osoba
Bal karnawałowy 15 zł/dziecko, opiekun bezpłatnie.

Rezerwacja:
Dział Edukacji Muzeum, tel. 12 289 16 33 (ilość miejsc ograniczona) www.muzeum.wieliczka.pl

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.