dzisiaj jest niedziela, 05 lipca 2020
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Czym jest marsz alergiczny?

2018-08-07 16:24

Rodzaje reakcji alergicznych
Organizm "buntuje się" przeciwko produktom, które rozpoznaje jako uczulające go na różne sposoby. Częste są objawy przypominające przeziębienie, w przypadku nagłych reakcji pojawia się także wysypka, a nawet pokrzywka, która swoim zasięgiem potrafi objąć praktycznie całe ciało. Skóra dziecka może stać się szorstka. Niejednokrotnie, alergie objawiają się także poprzez układ pokarmowy - wymioty, biegunki bądź ból brzucha mogą być skutkiem zarówno uczulenia jak i nietolerancji, warto więc postarać się o postawienie szczegółowej diagnozy przez lekarza specjalistę. Następnie należy wyeliminować z diety potencjalne alergeny.

Na czym polega marsz alergiczny
Zdarza się też tak, że w rozwoju alergii, organizm reaguje kolejno na kilka sposobów. Jedna postać alergii przechodzi w drugą. Nie ma reguły kolejności występowania postaci uczulenia. Zmienia się także lokalizacja choroby.
Marsz alergiczny może przebiegać na przykład w ten sposób, że najpierw, już u małego dziecka pojawiają się dolegliwości skórne. Wysypki stopniowo przeradzają się w atopowe zapalenie skóry. W przebiegu atopowego zapalenia skóry (AZS) naskórek podrażniony wysypką staje się bardzo przesuszony, skóra zaczyna pękać, tworzą się coraz liczniejsze ranki, w których rozwija się stan zapalny, który z kolei pogarsza dodatkowo stan skóry. Stąd, mówi się o "błędnym kole atopowego zapalenia skóry".
Równocześnie, albo później mogą się pojawiać problemy ze strony układu pokarmowego. Wymioty, biegunki, bóle brzucha, ulewania u niemowląt - tak objawiają się różne alergie, na przykład skaza białkowa.
Na dalszym etapie marszu alergicznego, rozwija się katar sienny lub astma. Nie zawsze musi do tego dojść. Jeśli uda się opanować uczulenie w początkowych fazach, problemy oddechowe nie muszą się rozwinąć.

Jak sobie pomóc
Można próbować leczyć zarówno przyczynę, jak i skutek. Coraz częściej proponuje się odczulanie dzieciom powyżej 5-go roku życia. Wiele maluchów do tego czasu po prostu wyrasta z alergii i problem znika samoistnie. W przebiegu choroby podaje się też leki antyhistaminowe, przy ostrych reakcjach wspomagane nieraz sterydami. W przypadku AZS dobrze jest zadbać o prawidłową pielęgnację skóry. Na rynku dostępna jest gama produktów Latopic, w której skład wchodzą emolienty przeznaczone do dbania o skórę atopową. Te bezzapachowe substancje mają działanie łagodzące, nawilżające i natłuszczające i pielęgnują skórę nawet niemowląt i małych dzieci. Więcej informacji  na temat emulsji do kąpieli i kremów Latopic znaleźć można na stronie www.latopic.pl.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.