dzisiaj jest poniedziałek, 24 czerwca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Zabawki dla chłopca i dziewczynki podczas podróży

2019-11-20 14:27

Na co dzień ciężko jest czasami znaleźć dostatecznie dużo czasu by spędzić go z najbliższymi. Wyjazd jest idealną okazją by zacieśnić rodzinne więzi – zwłaszcza, jeśli jest w świątecznym okresie, kiedy atmosfera temu sprzyja.

Rozrywkę dla dzieci zaplanuj już na początku

Szczególnie emocjonalnie do wszelkich podróży podchodzą dzieci. Wszechobecny entuzjazm na wyjazd, który zwykle traktują jak kolejną życiową przygodę, czuć na długo przed początkiem odjazdem. Warto już przy planowaniu wyprawy dobrze przemyśleć atrakcje, które zapewnisz swojemu dziecku. Wszystko oczywiście zależy od długości jazdy i jej rodzaju: samochód, pociąg, samolot itd - każdy środek transportu rządzi się swoimi prawami. Jednakże, jak każdy rodzic wie doskonale, dzieci to wulkany energii i rzadko potrafią usiedzieć dłuższą chwilę w jednej pozycji.

W tym artykule przedstawimy Wam, jakie zabawki dla chłopca i dziewczynki są najlepsze w długiej podróży.

Siła kreatywności

Nie bez powodu mówi się, że najprostsze rozwiązania są najlepsze, dlatego w pierwszej kolejności zaplanuj zabawy związane z mijanym krajobrazem. Sprawdzoną jest poszukiwanie zwierząt na polach, np. sarenek, zajęcy czy lisów. W ten sposób nie tylko potrenujesz z dzieckiem spostrzegawczość, ale także wzbogacisz jego wiedzę o świecie. Tutaj warto zapoznać się z trasą podróży by dowiedzieć się, jakie zwierzęta można najczęściej zobaczyć po drodze. Jeśli Twoje dzieci są już nieco starsze, doskonałą rozrywką jest odgadywanie skąd pochodzą przejeżdżające samochody na podstawie tablic rejestracyjnych. Konkurs kto odgadnie najwięcej z pewnością zapobiegnie znużeniu podróżą.

Ulubione zabawki

W ferworze wyjazdowych przygotowań i pakowania często niektóre rzeczy mogą nam umknąć. Zwłaszcza, kiedy nerwowo biegamy po całym domu by o niczym nie zapomnieć. Obok spakowania ubrań, kosmetyków i niezbędnych akcesoriów, nie zapomnij o… ulubionych zabawkach Twojego dziecka. Niejedna mama zna ten moment przerażenia, kiedy wiele kilometrów od domu maluch zadaje to magiczne pytanie: „Mamo, gdzie jest Tomek?” czyli ulubiony pluszak. Oszczędzenie sobie i dziecku takiego stresu jest nieraz kluczowe by cały wyjazd upłynął w spokojnej atmosferze.

Zabawki dla dzieci podczas podróży

Coś zupełnie nowego

Organizacja czasu dziecka podczas podróży nie jest tak trudna, jak mogłoby się wydawać. Oprócz wymienionych wyżej propozycji mamy jeszcze jedną. Wyruszając w podróż podaruj szkrabowi zupełnie nową zabawkę. Nie musi być to coś niezwykłego – często sam element nowości już jest dla dziecka pasjonujący i zajmie go na kilka godzin. Dla chłopców możesz kupić kolorowe kombajny dla dzieci, a dziewczynce choćby lalkę.

Jakiekolwiek zabawy czy zabawki nie wymyślisz w czasie podróży, pamiętaj, że najważniejszy jest wspólnie spędzony czas. Każda zabawka czy konkurs będzie bardziej i dłużej cieszyć malucha, jeśli pobawisz się razem z nim. To właśnie wspólna podróż i czas z rodzicami jest dla dziecka największą rozrywką i przygodą.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.