dzisiaj jest środa, 22 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Odkrywamy Solilandię czyli... Kopalnia Soli "Wieliczka" z dodatkowymi atrakcjami

Zanim wkroczycie w solny świat czeka Was powitanie przez władcę solnych podziemi – Skarbnika. Jeśli nie zatrzyma go nadmiar obowiązków, to przywita Was osobiście, ale jeśli będzie zajęty, to zostawi Wam wcześniej odcisk swej dłoni na ścianie, tuż przy wejściu.

Potem zejdziecie w dół Szybem Daniłowicza, po 380 stopniach! I już trzeba się zacząć bacznie rozglądać czy zza któregoś z załomów nie wystaje charakterystyczny pomponik… Jeśli tak, to właśnie zobaczyliście Soliludka. A nie jest to łatwe bowiemSoliludki często robią się niewidzialne - przekręcając solipony, czyli kryształowe pomponiki przy czapkach.

Wędrując wąskimi solnymi uliczkami poznacie również innych mieszkańców tego świata - solizaury i małe solonie, czyli kopalniane smoki. Soliludki będą miały dla Was pewne zadania do wykonania, a kto im podoła, dostanie na koniec Dyplom Znawcy i Przyjaciela Solilandii. Nie chcemy zdradzać Wam wszystkich sekretów Solilandii, ale wiedzcie, że Soliludki pokażą Wam jeszcze: piękną, kolorową Grotę Soliludków, opowiedzą Wam historię Królowej Kingi (tu padnie odpowiedź skąd w ogóle sól w kopalni!), komorę Weimar, w której podziwiać będziecie piękny spektakl światła i dźwięku. Tam też z ciemności może wyłonić się sam… Skarbnik. To co, idziecie z nami?

Uwaga! Czas trwania programu Odkrywamy Solilandię to 2,5 - 3 godziny – zależne od zagęszczenia ruchu na Trasie Turystycznej. Zwiedzanie odbywa się pod okiem przewodnika w grupie minimum 6 osób (max 35 osób). Przygotowany program jest odpowiedni dla dzieci od 5 roku życia.

Pod ziemią panuje temperatura 14 -16 stopni warto więc zabrać cieplejszą bluzę. Buty powinny być wygodne i lekkie, z zakrytymi palcami. Można ze sobą zabrać picie i jedzenie jednak przerwa planowana jest pod koniec wycieczki – w podziemnych obiektach gastronomicznych, gdzie można również zakupić posiłek lub zarezerwować wcześniej dla większej grupy. Toalety na trasie znajdują się po odpowiednio 40 i 90 minutach od rozpoczęcia zwiedzania.

Komentarze

Gość - aniana 2014-08-11 22:19 przyznana ocena:

byłam w lipcu. Nie polecam, dzieci nie dowiedziały się niczego o kopalni i pochodzeniu soli. Wszędzie powtykane plastikowe dinozaury. Wycieczki deptają sobie po piętach. Nie ma zwiedzania tylko wyścig kto pierwszy do windy. szkoda niemałych, pieniędzy na bilety.

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.