dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Piękny żywot motyla czyli... Muzeum Motyli w Bochni

 

W muzeum spotkać możecie największego motyla świata (brazylijska ćma thysania agrippina, której rozpiętość skrzydeł dochodzi do 30 cm) i maleńkiego Microlepidoptera. Są tam motyle, które po złożeniu skrzydeł wyglądają jak liście i te odstraszające swoich wrogów groźnymi oczami na skrzydłach. W kolekcji znajdują się okazy z Europy, Ameryki Południowej, Azji i Afryki (np. piękny, ogromny motyl z Madagaskaru - Argema mittrei, zwany też motylem kometą).

Przewodnik i właściciel w jednej osobie, Pan Jacek Kobiela, opowie Wam, gdzie występują, jak są zbudowane i skąd się biorą motyle. Dowiecie się, że kiedy larwa zwija się w kokon, to jej ciało rozpada się, a z komórek tworzy się zupełnie nowy organizm, czyli motyl.

Cała kolekcja gromadzona jest od 32 lat i zbiory jej ciągle rosną. Obecnie zajmują już dwa piętra i liczą 4 655 okazów! Ekspozycja muzeum zawiera przegląd motyli zarówno dziennych, jak i nocnych oraz ich podział ze względu na rodziny i rodzaje motyli reprezentujących różne rejony zoograficzne świata a także gatunki, których wygląd lub biologia ilustrują różnorodne zjawiska przyrodnicze.

Nawet jeśli nie jesteście pasjonatami entomologii, to i tak warto tu przyjść z i nacieszyć oczy kolorami. Zapewniamy, że dzieci będą zachwycone!

* miastodzieci.pl

Komentarze

Gość - anonim 2015-06-27 20:15 przyznana ocena:

biedne motyle ;(

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.