dzisiaj jest środa, 19 czerwca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

województwo wielkopolskie

zmień:
wielkopolskie

Województwo wielkopolskie kojarzy się przede wszystkim z początkami polskiej państwowości. Jednak kraina ta to również liczne jeziora i kąpieliska oraz zielone lasy, stwarzające komfortowe warunki do rodzinnego wypoczynku. Małym przyrodnikom polecamy największą w Polsce palmiarnię, skansen pszczelarski w Swarzędzu, dwa ogrody zoologiczne w Poznaniu oraz Rogalin z sędziwymi dębami. Amatorom aktywnego spędzania czasu rekomendujemy poznańską Maltę z licznymi atrakcjami w postaci letniego stoku narciarskiego i saneczkarskiego oraz sztucznego lodowiska.

Atrakcje

Noclegi

 • Trakt Królewski w Gnieźnie - pomysł na rodzinny spacer

  Trakt Królewski w Gnieźnie - pomysł na rodzinny spacer0

  Trakt Królewski to szlak turystyczny, w atrakcyjny sposób przedstawiający najważniejsze momenty w historii Gniezna. Trakt ma funkcję edukacyjną, ale jest także formą gry miejskiej: zwiedzać go i szukać rzeźb królów i królików można m.in. za pomocą mobilnej aplikacji "Królika Goń", a figury królików skierowane są właśnie przede wszystkim do dzieci.

  2019-01-14 10:31

  miejscowość:Gniezno

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Poznańskie koziołki atrakcją Poznania

  Poznańskie koziołki atrakcją Poznania0

  Niemalże każde miasto w Polsce posiada swój znak rozpoznawczy, dzięki któremu jest ono rozpoznawane i stanowi jego atrakcję do obejrzenia. Rozpoznawalne mogą być miejsca, przedmioty czy wydarzenia. Każdy wie, gdzie znajdują się Krupówki, Sukiennice czy inne znane miejsca. Charakterystyczny może być także hejnał bądź inny sygnał czy symbol.

  2016-03-16 14:12

  miejscowość:Poznań

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Park Makiet Mikroskala w Koninie

  Park Makiet Mikroskala w Koninie0

  Park Makiet Mikroskala w Koninie - nowe, rodzinne i unikatowe miejsce na skalę europejską. W parku znajdują się makiety o charakterze edukacyjno - rozrywkowym o przeróżnej tematyce: filmowej, przyrodniczej i historycznej.

  2015-02-06 17:25

  miejscowość:Konin

  dostepność atrakcji:Cały rok

 • Park Cytadela w Poznaniu – doskonałe miejsce na spędzenie dnia dla aktywnej rodziny!

  Park Cytadela w Poznaniu – doskonałe miejsce na spędzenie dnia dla aktywnej rodziny!0

  Polecamy wybrać się do parku rowerem, pieszo lub na rolkach. Jednak można też dostać się tam komunikacją miejską: tramwaje 4 i 10, autobusy 69, 71, 74, 83, 90, oraz autem: od północnej strony parku znajduje się wiele miejsc, gdzie można zostawić auto. Od południowej – bezpłatne parkingi zlokalizowano przy Szelągowskiej na wysokości al. Niepodległości oraz przy skrzyżowaniu z ul. Garbary.

  2014-02-05 22:32

  miejscowość:Poznań

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Nie wszystkie dinozaury wyginęły czyli...podwodny świat dinozaurów

  Nie wszystkie dinozaury wyginęły czyli...podwodny świat dinozaurów0

  Czy wszystkie dinozaury wyginęły? Mogłoby sie wydawać, iż odpowiedź na to pytanie jest dość oczywista. Nic bardziej mylnego! Podczas jednej z naszych wypraw (tym razem ruszyliśmy na północ Polski, w okolice Piły) przekonaliśmy się, iż w głębinach jeziora Płotki kryje się podwody świat dinozaurów.

  2013-11-22 23:38

  miejscowość:Płotki

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Szlak Piastowski w pigułce czyli... Skansen Miniatur w Pobiedziskach

  Szlak Piastowski w pigułce czyli... Skansen Miniatur w Pobiedziskach0

  Propozycja dla lubiących „wiele w jednym” - obiekty Szlaku Piastowskiego w pigułce. I to nie byle jakiej, bo w skali 1 do 20, czyli możecie obejrzeć zabytki architektoniczne z innej niż zwykle perspektywy. Brzmi ciekawie? Jeśli tak, to udajcie się do pierwszego w Polsce (założonego w 1998 roku), regionalnego Skansenu Miniatur w Pobiedziskach.

  2013-06-20 22:17

  miejscowość:Pobiedziska

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Malta, która nie jest wyspą czyli... atrakcje wokół Jeziora Maltańskiego0

  Pyrek i Tyrek (koziołki z ratusza poznańskiego), rogale marcińskie, dwa ogrody zoologiczne – to zdecydowanie nie wszystkie atrakcyjne miejsca, jakie ma dla Was Poznań. Odwiedzając to miasto warto zostawić sobie chwilę (nawet dłużą) na spędzenie kilku godzin na Malcie, czyli na terenie zlokalizowanym wokół Jeziora Maltańskiego. To główny i bardzo popularny wśród poznaniaków obszar stworzony do rekreacji i obcowania z naturą w samym sercu miasta.

  2013-06-04 12:36

  miejscowość:Poznań

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Nowe ZOO w Poznaniu

  Nowe ZOO w Poznaniu0

  Poznań znany jest nie tylko z rogali marcińskich (kto nie jadł, ten nie wie, co stracił), ale także dlatego, że jest jedynym miastem w Polsce z dwoma ogrodami zoologicznymi. O historii powstania i mieszkańcach Starego ZOO już Wam pisaliśmy. Jeśli nie macie dość wrażeń zoologicznych i nie bolą Was nogi, bierzcie rodziców za rękę i idźcie do położonego nad Jeziorem Maltańskim Nowego ZOO (samo Jezioro i oferowane atrakcje to doskonałe miejsce do wypoczynku czynnego i biernego – sprawdźcie sami).

  2013-06-04 11:23

  miejscowość:Poznań

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Palmiarnia Poznańska

  Palmiarnia Poznańska0

  Kto ma ochotę pogrzać się w tropikach, zjeść pyszne domowe ciasto i pooglądać wielobarwne ryby, rośliny i wybujałe palmy? Pewnie wszyscy, jeśli przypadkiem na dworze jest pochmurno i pada deszcz. Wcale nie trzeba wybierać się na zagraniczną wycieczkę – wystarczy pojechać do Poznania, do Parku Wilsona i zanurzyć się w gąszczu tropikalnej roślinności zgromadzonej w dziewięciu pawilonach Palmiarni.

  2013-06-03 12:50

  miejscowość:Poznań

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Nad Orinokiem w Puszczykowie czyli... Muzeum Arkadego Fiedlera0

  Zmniejszone ludzkie głowy od Indian Jibarów, demoniczne maski szamanów, posągi bóstw indiańskich, którym składano w ofierze...ludzkie serca, grobowce indiańskie, Sfinks, 23-krotnie mniejsza niż oryginał Piramida Cheopsa, kopia brytyjskiego Hurricane'a i wiele, wiele innych zaskakujących rzeczy – gdzie byście się takich spodziewali? Pewnie powiecie, że w domu poszukiwacza skarbów w Ameryce albo u bogatego szejka z Bliskiego Wschodu. A o Puszczykowie w Wielkopolsce ktoś z Was pomyślał? Na pewno nie, a to właśnie tam jest ten niesamowity dom – muzeum, w którym żył i tworzył nietuzinkowy człowiek – Arkady Fiedler.

  2013-06-03 11:54

  miejscowość:Puszczykowo

  dostepność atrakcji:cały rok

wyświetlanie rekordów 1 - 10 z 16