dzisiaj jest wtorek, 23 lipca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Nie wszystkie dinozaury wyginęły czyli...podwodny świat dinozaurów

Park Jurajski na pilskich Płotkach jest pierwszą taką atrakcją w Europie. Skierowana jest ona w dużej mierze do nurków, krórzy mogą podziwiać pod wodą 6 zanurzonych dinozaurów. Dinozaury  zostały rozstawione co 30 metrów, na głębokości od 10 do 15 metrów. Na dnie jeziora pojawił się triceratops i eoraptor, czyli jaszczur, którego głowa i łapy poruszają się pod wodą.

Nie zabraknie też atrakcji dla tych, którzy nie odważą się zejść pod wodę. Jeden z dinozaurów wynurza się do połowy raz dziennie. Płetwonurkowie żartują, że mieszkańcy Piły mają swojego potwora z Loch Ness. Bezapelacyjnie możemy stwierdzić, iż dinozaur wynurzający się z wody to dość zaskakująca  atrakcja, nie tylko dla dzieci, ale i ich rodziców.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Nurkowie, którzy mają przy jeziorze swoją bazę z  przyjemnością opowiadają jak nazywają się poszczególne dinozaury, czym sie żywiły i kiedy żyły.

Baza Nurkowa znajduje się na terenie Ośrodka Turystyczno Wypoczynkowego "PŁOTKI”, który położony jest w malowniczym kompleksie leśnym, nad krystalicznie czystym jeziorem, 4 km od Piły.

Na około 18-hektarowym terenie Ośrodka znajdują się: kąpielisko strzeżone z plażą, boiska do piłki siatkowej - plażowej, wypożyczalnia sprzętu wodnego, kort tenisowy, wiata z kominkiem, stołówka dla grup zorganizowanych i kilka punktów gastronomicznych.

Komentarze

Gość - Kasia 2013-11-24 13:42 przyznana ocena:

rewelacyjna atrakcja dla dzieci. Warto podjechać jeśli się jest w okolicy!

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.