dzisiaj jest sobota, 27 listopada 2021
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

województwo wielkopolskie

zmień:
wielkopolskie

Województwo wielkopolskie kojarzy się przede wszystkim z początkami polskiej państwowości. Jednak kraina ta to również liczne jeziora i kąpieliska oraz zielone lasy, stwarzające komfortowe warunki do rodzinnego wypoczynku. Małym przyrodnikom polecamy największą w Polsce palmiarnię, skansen pszczelarski w Swarzędzu, dwa ogrody zoologiczne w Poznaniu oraz Rogalin z sędziwymi dębami. Amatorom aktywnego spędzania czasu rekomendujemy poznańską Maltę z licznymi atrakcjami w postaci letniego stoku narciarskiego i saneczkarskiego oraz sztucznego lodowiska.

Atrakcje

Noclegi

 • Światło, dźwięki i para czyli... Parowozownia Wolsztyn

  Światło, dźwięki i para czyli... Parowozownia Wolsztyn0

  Francuzi mają swoje superszybkie pociągi TGV i do nich należy rekord prędkości maksymalnej z 2007 roku – 574 km/h! Nie ustępuje im Japonia posiadająca również koleje dużych prędkości, czyli system kolejowego transportu publicznego pozwalający na wykonywanie przewozów pasażerskich z prędkościami przekraczającymi 300 km/h. Chiny, które nie lubią pozostawać w tyle za Europą i Ameryką, chwalą się pociągiem pokonującym trasę 1300 kilometrów w niecałe 3 godziny! A Polska? Cóż, gdyby był to tekst traktujący o kondycji polskich kolei, to PKP nie miałoby u nas dobrej prasy, ale na szczęście chcemy napisać o czymś odmiennym. Naszą ambicją jest wzbudzenie w Was zainteresowania starymi, buchającymi parą, majestatycznymi parowozami, które nie tylko stoją w parowozowni i ładnie wyglądają na zdjęciach, ale regularnie jeżdżą, ku radości małych i dużych miłośników starych kolei. Czy Wy zaliczacie się do tego grona? Jeśli jeszcze nie wiecie, to my ułatwimy Wam podjęcie decyzji!

  2013-04-30 11:03

  miejscowość:Wolsztyn

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Z Guciem na słodkie co nieco czyli... wizyta w Skansenie i Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu0

  Czy są wśród Was miłośnicy słodkiego, małego „co nieco” czyli ulubionego napoju Kubusia Puchatka? Są na pewno, a ci z pewnością docenią atrakcje oferowane w Skansenie i Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu.

  2012-10-27 15:09

  miejscowość:Swarzędz

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Urodzinowy psikus czyli... Stare ZOO w Poznaniu0

  Czasem niewiele trzeba by z niewinnego żartu, odrobiny dobrej woli i fantazji powstała rzecz niezwykła, wielka i „wieczna”. Wyobraźcie sobie, że zapraszacie do restauracji kilku znajomych na swoje urodziny, a oni w ramach prezentów przynoszą Wam spotkane na ulicy zwierzęta… Żart? Nie, fakt historyczny dzięki któremu teraz możecie cieszyć się z wizyty w Starym ZOO w Poznaniu. A jak to było w rzeczywistości?

  2012-10-27 14:24

  miejscowość:Poznań

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Jak ongiś na wsi bywało czyli... Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie0

  Za czasów dzieciństwa Waszych rodziców, o dziadkach już nie wspominając, popularne było spędzanie wakacji u rodziny na wsi. Dzieci nie zabierały wtedy z sobą gier komputerowych, iPodów z muzyką, laptopów, konsoli czy quadów. Jadąc na wieś wszyscy, i chłopcy i dziewczynki, czekali na spotkanie z polem, lasem, rzeką, zwierzętami gospodarskimi i (ku rozpaczy wielu rodziców) maszynami pracującymi w gospodarstwie – z ciągnikiem (traktorem) przede wszystkim. Wyjeżdżanie z dziadkiem w pole o godzinie, o której w mieście nawet nie chcielibyście słyszeć, często bez śniadania (o zwyczajowym smsie do kolegi zapomnijcie!), było dla pokolenia Waszych rodziców czymś magicznym i wręcz obowiązkowym na wakacjach na wsi.

  2012-10-25 14:58

  miejscowość:Szreniawa

  dostepność atrakcji:marzec - listopad

 • Aquapark w Lesznie czyli... Centrum Rekreacji „Akwawit”0

  Czasem fajnie jest być najmłodszym w rodzinie – można wtedy zasugerować rodzicom, że w pewnym miejscu w wielkopolskim Lesznie, w Centrum Rekreacji „Akwawit”, dla najmłodszych mają super atrakcje i o starszych też dbają. A który rodzić nie chce dla dziecka wszystkiego co najlepsze?

  2012-10-25 14:42

  miejscowość:Leszno

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Skansen Filmowy „Soplicowo”, kolejka parkowa, jezioro 0

  Mimo, że sam Adam Mickiewicz pisał „Litwo! Ojczyzno moja (…)”, a jego dworek mieścił się w Soplicowie, to nie na Litwę dziś Was zapraszamy, choć do Soplicowa właśnie.

  2012-10-25 14:01

  miejscowość:Cichowo

  dostepność atrakcji:

wyświetlanie rekordów 11 - 16 z 16