dzisiaj jest czwartek, 20 stycznia 2022
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Palmiarnia Poznańska

2013-06-18 11:51

A jest co oglądać! Rozłożyste palmy, dorodne kaktusy, kwitnące orchidee, owocujący gaj cytrusowy, drzewo figowe, dąb korkowy, bananowiec – banan mądrości, pieprz czarny, drzewo hebanowe, muraję i hurę – drzewo o pniu pokrytym kolcami. Ponadto można podejrzeć tajemniczy świat podwodnych roślin, zamieszkujących osobny pawilon. Centralne miejsce pawilonu zajmuje basen do uprawy wiktorii królewskiej, której pływające, pokryte na spodniej stronie ostrymi kolcami liście dorastają do 2 m, a ich niezwykła konstrukcja i wyporność sprawia, że bez trudu utrzymują ciężar małego dziecka. Na parapetach wokół zbiornika prezentowane są rośliny użytkowe o apetycznych nazwach, takie jak trzcina cukrowa, banan mądrości i banan uprawny, drzewka kawy arabskiej i kakaowiec. Dodatkową atrakcję stanowi akwarium – zbiór 37 pięknie zaprojektowanych basenów, prezentujących 170 gatunków ryb tropikalnych (wśród nich piranie).

Dla zwiedzających ustawiono ławeczki.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Uwaga! Jeśli wybraliście się tu z małymi dziećmi w wózku, to możecie do środka wjechać z wózkiem, jeśli natomiast wózek jest Wam bardziej potrzebny na czas dotarcia do palmiarni, to bez problemu możecie go zostawić w szatni. Sama Palmiarnia nie jest mocno rozległa, spokojnie dwuletnie dziecko może się po niej przespacerować. Szatnia jest dodatkowo płatna (1 zł). Także za skorzystanie z toalety trzeba osobno zapłacić (również 1 zł/osoba). Nie ma tu przewijaka.

W pawilonach panuje specyficzny mikroklimat, inny w każdym z nich – warto o tym pamiętać zwiedzając to miejsce z małymi dziećmi (nie polecamy zabierania niemowląt).

Smakoszy kawy i domowych wypieków, bez względu na wiek, zapraszamy do kawiarni „7 Kontynentów”.

Uwaga! Animacje dla dzieci. W każdą sobotę i niedzielę w pawilonie nr VI organizowane są animacje dla dzieci. Do ulubionych zabaw dzieci należy tutaj malowanie twarzy.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.