dzisiaj jest wtorek, 23 lipca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Nowe ZOO w Poznaniu

Na wstępie chcielibyśmy zaznaczyć, że Nowe ZOO może okazać się zbyt duże jak na możliwości małych piechurów (117 hektarów), dlatego warto rozważyć zabranie wózka lub skorzystanie z kolorowej kolejki o wdzięcznej nazwie „Zwierzynka”. Jeśli należycie do wytrwałych wędrowców, zaopatrzcie się w kasie w mapkę i na jej podstawie dokonajcie wyboru trasy, np. niebieska o długości 2 km lub czerwona o długości 2,7 km. Kto chce zobaczyć konie Przewalskiego, woły piżmowe i dwugarbne wielbłądy, musi iść szlakiem czarnym o długości 5 km.

Czym szczyci się Nowe ZOO: hodowla zagrożonego wyginięciem tygrysa syberyjskiego – wdrożono program mający na celu zachowanie i rozmnażanie tych wspaniałych drapieżników. Powstał imponujący wybieg z wodospadem i dużym basenem (te ogromne koty lubią kąpiele!) oraz specjalny budynek z wewnętrznymi klatkami i „salą porodową”. Zwierzęta można oglądać przez pancerne szyby, umieszczone w domku będącym kopią syberyjskiej chaty z bali.

Miłośnicy zwierząt niekojarzonych z miłym dotykiem zobaczyć mogą mieszkańców jedynego w Polsce insektarium, w którym żyją m.in. pająki ptaszniki, skorpiony, modliszki, szarańcza wędrowna i największe ślimaki lądowe świata.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Intersujący i tajemniczy, jak jego mieszkańcy, jest pawilon zwierząt nocnych. W ciągu dnia panuje tu półmrok, dlatego zwierzęta są aktywne. To jedyna okazja by poznać zachowania nietoperzy, piesków preriowych, pancernika włochatego, lemurów, oposów i wielu innych zwierząt zwykle przesypiających dzień.

Kolorowa, latająca łąka? Tak – w motylarni, gdzie nie ma klatek a motyle fruwają między zwiedzającymi i egzotycznymi roślinami. W gablocie przy wejściu można obserwować przeobrażające się poczwarki.

Mało? Kto jeszcze mieszka w ZOO zobaczcie sami!

Nową atrakcją jest udostępnienie nieczynnego dotychczas dla zwiedzających Fortu 3.

Zbudowany w latach 1877-1881, przez armię pruską, jest jednym z 18 fortów artyleryjskich, wchodzących w skład Twierdzy Poznań. Zwiedzanie Fortu 3 odbywa się wyłącznie z przewodnikiem, od maja do września we wszystkie soboty, niedziele i święta. Godziny wejść 11.00, 12,30, 14.00, 15.30, 17.00. Sprzedaż biletów, przy wejściu do Fortu, 200 m od kas ZOO, w dni zwiedzania, od godziny 10.30. Ceny biletów: normalny: 8 zł, ulgowy 6 zł.

Uwaga! Przejazd kolejkami poruszającymi się po terenie Nowego Zoo jest bezpłatny (w okresie zimowym kolejka nie kursuje)! Nie dotyczy kolejki ,,MALTANKA"!!! (kolejka ta należy do MPK).

Komentarze

Gość - Jacek 2016-04-30 19:06 przyznana ocena:

Jest ok.polecam :)

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.