dzisiaj jest piątek, 24 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Rowerem po kładkach Narwiańskiego Parku Narodowego

 1. Gospodarstwo Agroturystyczne Cichy Zakątek Nad Stawem

  Wycieczkę proponujemy rozpocząć w Kruszewie - my zaczęliśmy w Gospodarstwie Agroturystycznym "Cichy Zakątek Nad Stawem", w którym się zatrzymaliśmy. Kierujemy się szlakiem koloru zielonego, skręcamy w szutrową drogę zgodnie ze znakiem Kruszewo 0,5 km, a następnie przy sklepie skręcamy w lewo w kamienistą drogą. Po kilkuset metrach wyjeżdżamy na asfaltową, rzadko uczęszczaną drogę. Po ok. 2 km skręcamy w prawo w kierunku Waniewa (prowadzą nas znaki).

 2. Kładka Śliwno - Waniewo

  Pierwszy przystanek proponujemy zrobić w sklepie w Śliwnie. W sezonie, czyli od 1 maja do wstęp do Narwiańskiego Parku Narodowego jest płatny, a bilety można kupić w sklepie. Na łące obok można spotkać stado pasących się koni. Tutaj też można przyjechać samochodem i zdjąć rowery. Tutaj też czeka na nas pierwszy prom na kładce przyrodniczej łączącej 2 miejscowości Śliwno – Waniewo. Trzeba go najpierw przyciągnąć za pomocą łańcucha, zapakować rowery i dzieciaki a następnie przeciągnąć się. Prawdziwa frajda, nie tylko dla dzieciaków :) Dalej kierujemy się kładkami wśród podmokłych terenów Narwi. Na trasie czekają nas jeszcze 3 przeprawy promowe i wieża widokowa. Trasa dostępna dla wózków i przyczepek rowerowych – przyda się jednak ktoś do pomocy przy znoszeniu sprzętu.

  Pierwsza przeprawa - początek zabawy!

 3. Waniewo - Centrum Informacji Turystycznej

  Na końcu kładki, w miejscowości Waniewo znajduje się kolejna wieża widokowa oraz plac zabaw, boisko do siatkówki oraz wiata z miejscem na ognisko/grilla i toaletą. Na brzegu czekają łodzie pychówki, jedna z lokalnych atrakcji. My obowiązkowo zaliczamy zabawę na placu zabaw, każdy musi mieć coś dla siebie w czasie wycieczki!

  Plac zabaw w Waniewie - chyba największa atrakcja wycieczki dla naszej córki ;) Oczywiście poza kajakami!

 4. Siedziba Narwiańskiego Parku Narodowego w Kurowie

  Z Waniewa czerwonym szlakiem jedziemy do Kurowa, w którym znajduje się siedziba Narwiańskiego Parku Narodowego, wystawa poświęcona florze i faunie Parku oraz Kładka wśród bagien, czyli ścieżka edukacyjna wzdłuż Narwi. Można tutaj zostawić rowery – są stojaki. W sezonie jest także możliwość wypożyczenia kajaków i odbycia spływu Narwią – do wyboru 3 trasy o różnej długości. My wybraliśmy średnią trasę, ale uwaga – lepiej wziąć mapkę spływu, gdyż... szlaki są źle oznakowane i zamiast na średnią można popłynąć na długą pętlę ;)

  Oznakowanie pętli na Narwi pozostawia pole do usprawnień ;)

 5. Rzędziany

  Z Kurowa kierujemy się drogą szutrową w kierunku Pajewa, jedziemy cały czas czerwonym szlakiem. Skręcamy w prawo w asfaltową drogę i kierujemy się na Radule. Tutaj skręcamy w lewo w ładną, asfaltową drogę w kierunku trasy S8. Wzdłuż trasy prowadzi doskonałej jakości ścieżka rowerowa – rzadkość w Polsce! W Rzędzianach za rondem (przy Straży Pożarnej) skręcamy w prawo, dalej jedziemy zielonym szlakiem. Mijamy kilka kolejnych gniazd bocianich, nieodłączny element podlaskiego krajobrazu. Przecinamy kilkukrotnie Narew, mijamy uregulowany odcinek tej rzeki. Na tej trasie przydaje się dobra amortyzacja w przyczepce i rowerach, o ile wcześniej drogi były znośne, to teraz zaczyna się ok. 1-1,5 km odcinek złożony z płyt betonowych. Po lewej mijamy stary, średniowieczny cmentarz choleryczny. Po kilkuset metrach ubitej drogi wyjeżdżamy na drogę prowadzącą do Kruszewa.

Komentarze

Gość - mag 2017-02-23 18:26 przyznana ocena:

Byłam i polecam :) ♡♡♡

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.