dzisiaj jest wtorek, 21 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

województwo pomorskie

zmień:
pomorskie

Województwo pomorskie to w okresie wakacyjnym najbardziej popularne rejony wśród turystów. Odwiedzając Trójmiasto warto stanąć za sterami „Daru Pomorza”, odbyć rejs po porcie gdyńskim, przespacerować się po sopockim molo i pokłonić się Neptunowi na gdańskiej starówce. Nie mniej ciekawe są również okolice Trójmiasta oferujące szerokie piaszczyste plaże i gwar nadmorskich kurortów. Miłośnikom ciszy i spokoju polecamy Kaszuby z malowniczymi jeziorami polodowcowymi, sztucznymi zalewami, rzekami dla amatorów kajakarstwa i leśnymi drogami dla rowerzystów. Dzieci będą zachwycone po wizycie w skansenie kaszubskim we Wdzydzach, gdzie dom stanął na głowie oraz w manufakturze garncarstwa rodu Neclów w Chmielnie, gdzie własnoręcznie ulepią kubek z gliny.

Atrakcje

Noclegi

 • Miejski Ogród Zoologiczny "Wybrzeża", Gdańsk - Oliwa0

  Wyjce, lutungi, mandryle z czerwonymi noskami, Tofik, Gucio, Ludek i Vaclav - 4 żyrafy, niebieskie araruny i mnóstwo innych zwierzaków czeka na odwiedziny w największym polskim Zoo. I weźcie sobie do serca informację o jego rozmiarach, bo to aż 120 hektarów i co najmniej 5 godzin chodzenia! ZOO w Gdańsku-Oliwie to punkt na mapie nadmorskich atrakcji, który zdecydowanie warto odwiedzić podczas wakacji z dziećmi nad morzem.

  2013-03-11 14:48

  miejscowość:Gdańsk

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Ognia! czyli... ORP "Błyskawica"

  Ognia! czyli... ORP "Błyskawica"0

  Niszczyciel ORP "Błyskawica" to legenda wśród polskich okrętów wojennych. W służbie Marynarki Wojennej pływał od 1937 do 1976 roku.

  2013-03-11 14:02

  miejscowość:Gdynia

  dostepność atrakcji:maj - listopad

 • W klumpach przez Kaszuby czyli... Muzeum Kaszubskie im. F. Tredera

  W klumpach przez Kaszuby czyli... Muzeum Kaszubskie im. F. Tredera0

  „(…)To są hôci, to są ptôci. To są prusci półtrojôci. To je kleka, to je wół. To je całe, a to pół.(…)*” Ani wymówić ani zaśpiewać, choć język powinien być już Wam znany, a jeśli nie, to szybciutko pakujcie plecaki do samochodu i całą rodziną jedźcie na Kaszuby!

  2013-03-11 13:11

  miejscowość:Kartuzy

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Stolemem być czyli... Kaszubski Park Miniatur0

  Na Kaszubach widzieliście już dom stojący na głowie i najdłuższą deskę na świecie, ale to nie wszystkie niespodzianki, jakimi ta tajemnicza kraina zaskakuje. Tym razem dajemy Wam możliwość poczucia się jak kaszubskie stolemy (czyli trolle), które dzięki swym sporym rozmiarom i sile przenosiły ogromne głazy. My nie chcemy, byście przenosili skały, ale byście poczuli się właśnie jak olbrzymy. W Kaszubskim Parku Miniatur macie ku temu wyśmienitą okazję.

  2013-03-10 21:21

  miejscowość:Strysza Buda

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Co słychać w piasku czyli... Farma Strusi Afrykańskich w Garczynie

  Co słychać w piasku czyli... Farma Strusi Afrykańskich w Garczynie0

  Słyszeliście o kurach i kogutach żyjących od 60 do 70 lat, ważących od 100 do 150 kg, biegających do 60 km/h, wysokich na 2 – 2,8 metra i wytrzymujących spadki temperatur do minus 41 stopni Celcjusza? Czy to możliwe, żeby chodziło o kury i koguty znane Wam z wiejskiego podwórka? Macie racje – to niemożliwe. Przedstawiamy Wam strusie afrykańskie z Farmy Strusi w Garczynie na Kaszubach.

  2013-03-07 16:13

  miejscowość:Garczyn

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Dwa i pół miliona kilometrów szyn czyli... Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie

  Dwa i pół miliona kilometrów szyn czyli... Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie0

  Tu, gdzie dziś znalazło miejsce swego dożywotniego spoczynku kilkanaście starych parowozów, dawno temu, w 1885 roku nie było nawet stacji kolejowej – szyny musiano doprowadzić do Kościerzyny z miejscowości o wdzięcznej nazwie Pszczółki. Dziś natomiast jest tu znany w Polsce Skansen Parowozownia Kościerzyna. Co w nim zobaczymy?

  2012-10-27 21:50

  miejscowość:Kościerzyna

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Park Linowy "Jumpy Park"0

  Mali agenci, komandos, Spiderman, Superman i Batman – postaci z filmów, komiksów, kreskówek, ale nie tylko. Pod tymi nazwami kryją się pełne wyzwań, przeszkód i kontrolowanych niebezpieczeństw trasy w malborskim parku linowym – Jumpy Park, których łączna trasa to ponad 1 150 metrów.

  2012-10-27 19:56

  miejscowość:Malbork

  dostepność atrakcji:kwiecień - wrzesień

 • Glina, gliną, o glinie czyli... Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów

  Glina, gliną, o glinie czyli... Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów0

  Wokół sama glina – tak krótko można by opisać miejsce, do którego chcemy Was zaprosić. Glina w postaci surowej (np. składowana na wolnym powietrzu, aby się zmroziła i skruszała) albo przegniatana przez walec albo już w swej docelowej postaci – garnka, dzbanuszka, miski. Otoczeni gliną żyją od pokoleń Państwo Neclowie – rodzina słynąca od dziesięciu pokoleń z wyrobu najwyższej jakości glinianych naczyń.

  2012-10-27 17:16

  miejscowość:Chmielno

  dostepność atrakcji:cały rok

 • „Dziunia” wśród ławic czyli... Muzeum Rybołówstwa na Helu

  „Dziunia” wśród ławic czyli... Muzeum Rybołówstwa na Helu0

  Po wizycie u sympatycznych foczek możecie pozostać w klimacie morsko - muzealnym i zajrzeć do Muzeum Rybołówstwa, położonego w sąsiedztwie Fokarium. Mieści się ono w nietuzinkowym miejscu, bo w starym zabytkowym poewangelickim kościele pod wezwaniem św. Piotra i Pawła, położonym w centrum miasta, tuż obok portu.

  2012-10-27 16:41

  miejscowość:Hel

  dostepność atrakcji:luty - grudzień

wyświetlanie rekordów 21 - 29 z 29