dzisiaj jest wtorek, 21 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

województwo pomorskie

zmień:
pomorskie

Województwo pomorskie to w okresie wakacyjnym najbardziej popularne rejony wśród turystów. Odwiedzając Trójmiasto warto stanąć za sterami „Daru Pomorza”, odbyć rejs po porcie gdyńskim, przespacerować się po sopockim molo i pokłonić się Neptunowi na gdańskiej starówce. Nie mniej ciekawe są również okolice Trójmiasta oferujące szerokie piaszczyste plaże i gwar nadmorskich kurortów. Miłośnikom ciszy i spokoju polecamy Kaszuby z malowniczymi jeziorami polodowcowymi, sztucznymi zalewami, rzekami dla amatorów kajakarstwa i leśnymi drogami dla rowerzystów. Dzieci będą zachwycone po wizycie w skansenie kaszubskim we Wdzydzach, gdzie dom stanął na głowie oraz w manufakturze garncarstwa rodu Neclów w Chmielnie, gdzie własnoręcznie ulepią kubek z gliny.

Atrakcje

Noclegi

 • AQUAPARK Sopot

  AQUAPARK Sopot0

  Sopot to miasto typowo turystyczne. Obowiązkowe pukty programu to spacer po chyba najsłyniejszym w Polsce Molo oraz oglądanie witryn sklepowych na słynnym Monciaku, czyli głównej ulicy w Sopocie ze sklepami, barami i krzywym domkiem. Gdy jednak aura nie sprzyja zwiedzaniu, warto wybrać się do Aquaparku Sopot. Przeczytajcie jak dzień spędzony w parku wodnym w Sopocie  wspomina zaprzyjaźniona z "Dzieciakami" Monika. Do Aquaparku udała się  z mężem i dwójką dzieci - 6 lat i 9 miesięcy.

  2014-03-03 22:57

  miejscowość:Sopot

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Dom ślepczyków i żółwiaków czyli... Akwarium Gdyńskie

  Dom ślepczyków i żółwiaków czyli... Akwarium Gdyńskie0

  Trzypiętrowy dom pełen dziwnych stworzeń – ślepczyków jaskiniowych, węgorzy elektrycznych, żółwiaków chińskich, muren, meduz i wszystkie je można prawie że dotknąć. Co to za miejsce? Nad samym morzem, przy Skwerze Kościuszki, czyli głównym deptaku Gdyni, mieści się Akwarium Gdyńskie.

  2014-02-25 15:35

  miejscowość:Gdynia

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Oko w oko z foką czyli... Fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego

  Oko w oko z foką czyli... Fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego 0

  Unda ze Sztokholmu, swego poprzedniego domu, przywiozła prawdziwie arystokratyczne maniery - jest dumna i wyniosła wobec reszty swoich towarzyszy, a podczas karmienia dopomina się o specjalne traktowanie, naśladując głosem syrenę statku oraz klepiąc się przednią płetwą po bokach. Agata ma jasne, bogato udekorowane małymi ciemnymi plamkami futerko. Znana jest ze swojej nieśmiałości i zazwyczaj trzyma się na uboczu. Bubas, Agata, Ania i Ewa są… no właśnie, o kim mowa? Odpowiedź znajdziecie na najwęższym skrawku polskiego wybrzeża – na Helu w Fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego

  2013-06-03 10:19

  miejscowość:Hel

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Dom stanął na głowie czyli... wizyta w Szymbarku

  Dom stanął na głowie czyli... wizyta w Szymbarku0

  Dom stojący „na głowie”, najdłuższa deska na świecie, muzeum tabaki, chata trapera kaszubskiego, a do tego ludzie mówiący niby po polsku, a jednak niczego zrozumieć nie można – gdzie jesteśmy? Witômë na Kaszëbach!

  2013-05-31 13:45

  miejscowość:Szymbark

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Najkrótsza podziemna trasa turystyczna w Polsce … czyli Groty Mechowskie

  Najkrótsza podziemna trasa turystyczna w Polsce … czyli Groty Mechowskie0

  Groty Mechowskie to najkrótsza podziemna trasa turystyczna w Polsce, jedyna taka jaskinia na całym Niżu Europejskim, powstała w okresie najmłodszego zlodowacenia. 

  2013-04-26 19:39

  miejscowość:Mechowo

  dostepność atrakcji:

 • Wiatraki i tabaka czyli... Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich

  Wiatraki i tabaka czyli... Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich 0

  Co wolicie: mielenie tabaki, noszenie wody w nosidłach, mielenie zboża w żarnach, tłuczenie zboża w stępie, pranie i maglowanie, tkanie szmaciaka, obróbka drewna. Albo pisanie gęsim piórem, gryflem na kamiennej tabliczce lub stalówką, nauka śpiewania "Kaszëbsczé nótë". A może chodzenie na szczudłach i w "korkach", przeciąganie liny, toczenie obręczy, strzelanie z procy, drewniane zabawki: na biegunach, na kółkach, pływające, fruwające itp. Albo…STOP! Propozycji jest jeszcze całe zatrzęsienie, bo to znów tajemnicze Kaszuby, a konkretnie Wdzydze Kiszewskie, Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny.

  2013-04-11 16:40

  miejscowość:Wdzydze Kiszewskie

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Spacer po dnie oceanu czyli... Ocean Park we Władysławowie

  Spacer po dnie oceanu czyli... Ocean Park we Władysławowie0

  "Ocean Park we Władysławowie to spotkanie z największymi wielorybami, przerażającymi rekinami, żółwiami olbrzymimi, przesympatycznymi delfinami oraz czterdziestką innych zwierząt morskich i oceanicznych" - w ten sposób do odwiedzenia Ocean Parku zachęcają nas właściciele atrakcji. Przeczytajcie, jak dzień spędzony wśród oceanicznych zwierząt wspomina Monika, Mama dwóch córek: sześcioletniej i kilkumiesięcznej.

  2013-03-28 19:55

  miejscowość:Władysławowo

  dostepność atrakcji:czynny od 26 kwietnia 2013

 • Pod Brachiosaurusem czyli... Łeba Park

  Pod Brachiosaurusem czyli... Łeba Park0

  Morza szum, ptaków śpiew, morska plaża pośród drzew…? Morze, i owszem, jest niedaleko, ptaki też są, ale to nie plaża jest tym razem główną atrakcją.

  2013-03-12 14:24

  miejscowość:Łeba

  dostepność atrakcji:20 kwietnia - 30 września

 • Powrót do przeszłości motoryzacji czyli... Gdyńskie Muzeum Motoryzacji

  Powrót do przeszłości motoryzacji czyli... Gdyńskie Muzeum Motoryzacji0

  Pewnego dnia Marty McFly i jego zwariowany przyjaciel Dr Emmett Brown wsiedli do Wehikułu Czasu i rozpoczęli swą podróż w czasoprzestrzeni, przenosząc się raz w przyszłość raz w przeszłość wspaniałym DeLoreanem. My też proponujemy Wam podróż w czasie. Cofniemy się do lat dwudziestych ubiegłego wieku, gdy po brukowanych wąskich gdyńskich uliczkach majestatycznie sunęły lśniące samochody, a w nich siedzieli panowie w melonikach i panie w olbrzymich strojnych kapeluszach, a między automobilami pędziły (jak na owe czasy!) rozmaite motocykle. Taka podróż w czasie jest możliwa – wystarczy odwiedzić niezwykłe miejsce stworzone przez prawdziwego pasjonata motoryzacji, Witolda Ciążkowskiego.

  2013-03-12 13:24

  miejscowość:Gdynia

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Hej, żegluj żeglarzu! czyli... Statek-muzeum "Dar Pomorza"

  Hej, żegluj żeglarzu! czyli... Statek-muzeum "Dar Pomorza"0

  „(…) Pływał raz marynarz, który żywił się wyłącznie pieprzem; sypał pieprz do konfitury i do zupy mlecznej. Hej, ha! (…)*” Czy już czujecie mokrą, słoną bryzę na twarzy, wiatr we włosach, uciekający pokład pod stopami , a w uszach zachrypnięty głos bosmana śpiewającego szanty? Aby lepiej wczuć się w morski klimat wejdźcie na pokład legendarnego żaglowca – „Dar Pomorza”.

  2013-03-11 18:39

  miejscowość:Gdynia

  dostepność atrakcji:luty - listopad

wyświetlanie rekordów 11 - 20 z 29