dzisiaj jest sobota, 02 lipca 2022
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

województwo pomorskie

zmień:
pomorskie

Województwo pomorskie to w okresie wakacyjnym najbardziej popularne rejony wśród turystów. Odwiedzając Trójmiasto warto stanąć za sterami „Daru Pomorza”, odbyć rejs po porcie gdyńskim, przespacerować się po sopockim molo i pokłonić się Neptunowi na gdańskiej starówce. Nie mniej ciekawe są również okolice Trójmiasta oferujące szerokie piaszczyste plaże i gwar nadmorskich kurortów. Miłośnikom ciszy i spokoju polecamy Kaszuby z malowniczymi jeziorami polodowcowymi, sztucznymi zalewami, rzekami dla amatorów kajakarstwa i leśnymi drogami dla rowerzystów. Dzieci będą zachwycone po wizycie w skansenie kaszubskim we Wdzydzach, gdzie dom stanął na głowie oraz w manufakturze garncarstwa rodu Neclów w Chmielnie, gdzie własnoręcznie ulepią kubek z gliny.

Atrakcje

Noclegi

 • Dom stanął na głowie czyli... wizyta w Szymbarku

  Dom stanął na głowie czyli... wizyta w Szymbarku0

  Dom stojący „na głowie”, najdłuższa deska na świecie, muzeum tabaki, chata trapera kaszubskiego, a do tego ludzie mówiący niby po polsku, a jednak niczego zrozumieć nie można – gdzie jesteśmy? Witômë na Kaszëbach!

  2013-05-31 13:45

  miejscowość:Szymbark

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Najkrótsza podziemna trasa turystyczna w Polsce … czyli Groty Mechowskie

  Najkrótsza podziemna trasa turystyczna w Polsce … czyli Groty Mechowskie0

  Groty Mechowskie to najkrótsza podziemna trasa turystyczna w Polsce, jedyna taka jaskinia na całym Niżu Europejskim, powstała w okresie najmłodszego zlodowacenia. 

  2013-04-26 19:39

  miejscowość:Mechowo

  dostepność atrakcji:

 • Wiatraki i tabaka czyli... Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich

  Wiatraki i tabaka czyli... Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich 0

  Co wolicie: mielenie tabaki, noszenie wody w nosidłach, mielenie zboża w żarnach, tłuczenie zboża w stępie, pranie i maglowanie, tkanie szmaciaka, obróbka drewna. Albo pisanie gęsim piórem, gryflem na kamiennej tabliczce lub stalówką, nauka śpiewania "Kaszëbsczé nótë". A może chodzenie na szczudłach i w "korkach", przeciąganie liny, toczenie obręczy, strzelanie z procy, drewniane zabawki: na biegunach, na kółkach, pływające, fruwające itp. Albo…STOP! Propozycji jest jeszcze całe zatrzęsienie, bo to znów tajemnicze Kaszuby, a konkretnie Wdzydze Kiszewskie, Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny.

  2013-04-11 16:40

  miejscowość:Wdzydze Kiszewskie

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Spacer po dnie oceanu czyli... Ocean Park we Władysławowie

  Spacer po dnie oceanu czyli... Ocean Park we Władysławowie0

  "Ocean Park we Władysławowie to spotkanie z największymi wielorybami, przerażającymi rekinami, żółwiami olbrzymimi, przesympatycznymi delfinami oraz czterdziestką innych zwierząt morskich i oceanicznych" - w ten sposób do odwiedzenia Ocean Parku zachęcają nas właściciele atrakcji. Przeczytajcie, jak dzień spędzony wśród oceanicznych zwierząt wspomina Monika, Mama dwóch córek: sześcioletniej i kilkumiesięcznej.

  2013-03-28 19:55

  miejscowość:Władysławowo

  dostepność atrakcji:czynny od 26 kwietnia 2013

 • Pod Brachiosaurusem czyli... Łeba Park

  Pod Brachiosaurusem czyli... Łeba Park0

  Morza szum, ptaków śpiew, morska plaża pośród drzew…? Morze, i owszem, jest niedaleko, ptaki też są, ale to nie plaża jest tym razem główną atrakcją.

  2013-03-12 14:24

  miejscowość:Łeba

  dostepność atrakcji:20 kwietnia - 30 września

 • Powrót do przeszłości motoryzacji czyli... Gdyńskie Muzeum Motoryzacji

  Powrót do przeszłości motoryzacji czyli... Gdyńskie Muzeum Motoryzacji0

  Pewnego dnia Marty McFly i jego zwariowany przyjaciel Dr Emmett Brown wsiedli do Wehikułu Czasu i rozpoczęli swą podróż w czasoprzestrzeni, przenosząc się raz w przyszłość raz w przeszłość wspaniałym DeLoreanem. My też proponujemy Wam podróż w czasie. Cofniemy się do lat dwudziestych ubiegłego wieku, gdy po brukowanych wąskich gdyńskich uliczkach majestatycznie sunęły lśniące samochody, a w nich siedzieli panowie w melonikach i panie w olbrzymich strojnych kapeluszach, a między automobilami pędziły (jak na owe czasy!) rozmaite motocykle. Taka podróż w czasie jest możliwa – wystarczy odwiedzić niezwykłe miejsce stworzone przez prawdziwego pasjonata motoryzacji, Witolda Ciążkowskiego.

  2013-03-12 13:24

  miejscowość:Gdynia

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Hej, żegluj żeglarzu! czyli... Statek-muzeum "Dar Pomorza"

  Hej, żegluj żeglarzu! czyli... Statek-muzeum "Dar Pomorza"0

  „(…) Pływał raz marynarz, który żywił się wyłącznie pieprzem; sypał pieprz do konfitury i do zupy mlecznej. Hej, ha! (…)*” Czy już czujecie mokrą, słoną bryzę na twarzy, wiatr we włosach, uciekający pokład pod stopami , a w uszach zachrypnięty głos bosmana śpiewającego szanty? Aby lepiej wczuć się w morski klimat wejdźcie na pokład legendarnego żaglowca – „Dar Pomorza”.

  2013-03-11 18:39

  miejscowość:Gdynia

  dostepność atrakcji:luty - listopad

 • Miejski Ogród Zoologiczny "Wybrzeża", Gdańsk - Oliwa0

  Wyjce, lutungi, mandryle z czerwonymi noskami, Tofik, Gucio, Ludek i Vaclav - 4 żyrafy, niebieskie araruny i mnóstwo innych zwierzaków czeka na odwiedziny w największym polskim Zoo. I weźcie sobie do serca informację o jego rozmiarach, bo to aż 120 hektarów i co najmniej 5 godzin chodzenia! ZOO w Gdańsku-Oliwie to punkt na mapie nadmorskich atrakcji, który zdecydowanie warto odwiedzić podczas wakacji z dziećmi nad morzem.

  2013-03-11 14:48

  miejscowość:Gdańsk

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Ognia! czyli... ORP "Błyskawica"

  Ognia! czyli... ORP "Błyskawica"0

  Niszczyciel ORP "Błyskawica" to legenda wśród polskich okrętów wojennych. W służbie Marynarki Wojennej pływał od 1937 do 1976 roku.

  2013-03-11 14:02

  miejscowość:Gdynia

  dostepność atrakcji:maj - listopad

 • W klumpach przez Kaszuby czyli... Muzeum Kaszubskie im. F. Tredera

  W klumpach przez Kaszuby czyli... Muzeum Kaszubskie im. F. Tredera0

  „(…)To są hôci, to są ptôci. To są prusci półtrojôci. To je kleka, to je wół. To je całe, a to pół.(…)*” Ani wymówić ani zaśpiewać, choć język powinien być już Wam znany, a jeśli nie, to szybciutko pakujcie plecaki do samochodu i całą rodziną jedźcie na Kaszuby!

  2013-03-11 13:11

  miejscowość:Kartuzy

  dostepność atrakcji:cały rok

wyświetlanie rekordów 11 - 20 z 26