dzisiaj jest piątek, 24 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Miejski Ogród Zoologiczny "Wybrzeża", Gdańsk - Oliwa

2014-02-28 16:16

Oczywiście, można sobie ułatwić i zwiedzić Zoo Kolejką Retro lub na grzbiecie konia, jeśli umiecie jeździć. Można też wybrać wariant mini i odwiedzić tylko Małe Zoo, gdzie głaskanie i karmienie zwierząt nie tylko jest dozwolone, ale należy do dobrego tonu i obowiązku najmłodszych odwiedzających.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Mieszkańcy Małego Zoo to głównie młode osobniki, odrzucone lub osierocone przez matki i wychowane przez pracowników Oliwskiego Ogrodu Zoologicznego. Nie mogąc lub nie chcąc wrócić do rodzinnego stada po odchowaniu, przyjmują za swoich naturalnych towarzyszy ludzi. Największą gwiazdą Małego ZOO jest lama Dzidek. Jego wierne przyjaciółki i wielbicielki to owieczki Zuza i Cukinia. Poza nimi mamy jeszcze świnię wietnamską Hiacyntę. Dużo radości dzieciom dają króliki i świnki morskie. Wszystkim towarzyszą wszędobylskie kózki karłowate. Na gościnnych występach bywają też w Małym ZOO żółwiki, kurki miniaturowe. Należy podkreślić, że nikt tych zwierząt do kontaktu z ludźmi nie zmusza, one naprawdę to lubią. Kiedy się zmęczą zabawą, są odprowadzane do swoich pomieszczeń, mają bowiem prawo do odpoczynku.

Oprócz Małego Zoo jest, specjalnie dla najmłodszych, mini park jurajski. Za dodatkową opłatą (6/4 zł) można zrobić sobie spacerek po lesie wśród kilkunastu dużych i jeszcze większych dinozaurów, a przy okazji zdobyć kilka informacji o nich (przy każdym gadzie jest jego opis). A żeby nikt nie powiedział, że mało atrakcji, to jest jeszcze park linowy, również z myślą o dzieciach - oprócz tras dla dorosłych (powyżej 135 cm) jest też trasa "Małe Safari", bez limitu wzrostu i wieku. Dzieci zakładają tylko kaski i mogą śmigać między drzewami do woli. Po wszystkim można udać się na w pełni zasłużony obiad – na terenie Zoo jest kilka punktów gastronomicznych.

Uwaga! Parking, na którym trzeba zostawić auto znajduje się w odległości ok. 5 minut drogi spacerkiem od bramy zoo (koszt - 2 zł za każdą rozpoczętą godzinę).

Komentarze

Gość - JoAsia 2015-04-28 11:09

Oprócz tego Zoo w Gdańsku Oliwie, jest też Zoo Egzotyczne Kaszuby w Tuchlinie koło Sierakowic. Bardzo fajne miejsce- zadaszone, także można zaplanować wycieczkę bez względu na pogodę. Jest bardzo dużo zwierząt, ale też kino, plac zabaw, restauracja, miejsce na ognisko :) Też warto się wybrać :)

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.