dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Pod Brachiosaurusem czyli... Łeba Park

2014-02-28 13:15

Atrakcją jest 20 hektarowy obszar pokryty trzęsawiskami, stawami i lasem. Pośród nich wije się ścieżka prowadząca poprzez kolejne okresy dziejów ziemi. A jeśli mowa jest o dziejach naszej planety, to nie może zabraknąć dinozaurów. I nie zabraknie – czeka tam na Was ponad 100 różnych gadów, wśród nich dwa kolosy - Seismosaurus mający 45 metrów długości i jedyny w Polsce Brachiosaurus z wysokością 13 metrów.

Kiedy poznacie je wszystkie i będziecie mieć siłę na dalszą zabawę, wybierzcie jeden z trzech placów zabaw. Na największym z nich najmłodsi archeolodzy mogą metodą odkrywkową odnaleźć szkielety dinozaurów, a miłośnicy przepraw linowych i wspinaczek chętnie spędzą czas w parku linowym i na mini ściankach. Drugi plac zabaw to jeden wielki tor przeszkód, wymagający największej sprawności od najmłodszych. Są tu np. ruchome pomosty i przeprawy po palach. Trzeci plac zabaw to gród wojów - z zabudowaniami mieszkalnymi, zbrojownią, paleniskiem itp. Jeśli komuś ciągle mało wrażeń musi spróbować swoich sił w wyścigu samochodów z napędem „na Flinstone’a”.

Łeba Park to także Mino Zoo i okazja do karmienia kóz, owiec, danieli i jeleni a nawet do przejażdżki na kucykach! Na koniec dnia można pójść do kina 5D – tu film odbiera się wszystkimi zmysłami, dzięki przestrzennej muzyce, trójwymiarowemu obrazowi, wibrującym fotelom poruszającym się w rytm scenariusza filmu, odczuwaniu wiatru i muśnięć przebiegających stworzeń … ale to nie wszystko !!! Jeżeli w filmie pada deszcz lub coś wpada do wody, lub może ktoś na nas kichnie, odczujemy ten delikatny efekt na sobie za pomocą specjalnych dysz wodnych umieszczonych w fotelu. To co, spróbujecie sami?

 

Komentarze

Gość - Anonim 2013-03-27 15:58

Warto się wybrać do Łeba Parku - tam jest super. Cały pobyt zajmie dobre 3 godzinki albo i dłużej. To jest takie miejsce gdzie nawet dorośli odpoczywają. Ja lubię tam jeździć, sama odpoczywam chodząc ścieżkami po kładkach na wodzie. Lepiej jechać w czasie kiedy jest mniej turystów, np. rano lub maj, czerwiec, wrzesień. Ceny znośne, a dla dzieci raj. Po drodze można sobie odpocząć na ławeczkach lub w połowie trasy w barze przy rzeczce. Na koniec trzeba sobie zarezerwować troche czasu na szaleństwa na placu zabaw. Jest dość spory i zanim dzieci się wybawią to może trochę potrwać :) Bardzo polecam to miejsce starszym i młodszym. Byłam juz 3 razy i już chcę znów jechać.

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.