dzisiaj jest poniedziałek, 24 czerwca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Recenzja zestawu naczyń turystycznych GSI Outdoors Glacier Stainless Dualist

2018-05-01 01:03

Glacier Stainless Dualist to moim zdaniem bardzo przemyślany zestaw (choć jak zwykle mam kilka uwag). Jego niewielkie wymiary i kompaktowość (wszystkie części mieszczą się idealnie w garnku) powodują, że nie zajmuję dużo miejsca w sakwie rowerowej czy plecaku. Wykonanie ze stali powoduje, że nie należą do najlżejszych zestawów oraz potrawy w środku nagrzewają się dłużej, ale wykonaniu ze stali są trwalsze!

Zestaw GSI Dualist świetnie sprawdza się na wypadach z dzieciakami, np. gdy trzeba odgrzać letnią już zupę.

Zestaw świetnie sprawdza się na wypadach z dzieciakami, np. gdy trzeba odgrzać letnią już zupę.

Garnek o pojemności 1,8 l wykonany jest ze stali nierdzewnej 18/8 wysokiej jakości, sprawdzi się w różnych warunkach. Nie zużywa się tak szybko, jak zestawy wykonane z anodyzowanego aluminium. Standardowo już w zestawach oferowanych przez GSI pokrywka została wyposażona w praktyczne otwory. Umożliwiają one odlać wodę z garnka, np. po zagotowaniu ziemniaków czy makaronu. Mocna, składana rączka umożliwia bezpiecznie przenoszenie gorącego naczynia. Uwaga! Niestety potrafi się nagrzać podczas gotowania nad sporym płomieniem czy ogniskiem, dlatego warto wyposażyć się w dodatkową osłonkę na ten element.

Co ciekawe, do garnka (wkładam do miseczek) bez problemu mieści się mały kartusz gazowy (my zabieramy Optimus Crux) wraz z niedużym palnikiem gazowym.

Kubki, chyba to już standard w GSI, posiadają neoprenowe opaski, które izolując chronią przed oparzeniem się oraz pozwalają na dłużej zachować wysoką temperaturę herbaty czy jakiegokolwiek innego płynu. Jeśli zamierzacie używać je podczas wypadów z dziećmi, zwracajcie jednak uwagę, żeby dzieciaki nie oparzyły się - przez opaski nie czuć jak gorący napój jest w środku! Nie są tak poręczne jak standardowe, czyli wąskie i wyższe kubki, to raczej taki rodzaj miski pełniącej funkcję kubka. Ale przecież używamy ich w terenie a nie w restauracji.

Miski są na tyle duże, że zmieści się w nich porcja zupy czy nieduża porcja drugiego dania jednogarnkowego :) Bo przecież takie najłatwiej robić na wypadach rowerowych czy pieszych.

O tym, jak zestaw jest przemyślany świadczy fakt, że garnek oraz wszystkie elementny mieszczą się w pokrowiec, który dodatkowo jest wodoodporny. wodoodporny. Dzięki temo może nam służyć np. do przenoszenia wody (np. w celu ugaszenia ogniska) lub jako mini zlew.

Całość czyści się łatwo, zarówno z wykorzystaniem środków chemicznych (w domu) jak i piasku czy popiołu - w warunkach biwakowych :)

Zestaw naczyń GSI zawiera:

  • garnek - 1,8 L - wykonany ze stali nierdzewnej
  • pokrywkę/durszlak - wykonaną ze stali nierdzewnej
  • 2 sporki - czyli łyżkę pełniącą jednocześnie funkcję widelca
  • 2 izolowane kubeczki z pokrywkami
  • 2 miseczki
  • wodoodporny pokrowiec / zlew

Dane techniczne:

  • wymiary: 15 cm x 16 cm
  • waga: 700 g

Materiał (garnek): Stal nierdzewna

Podsumowanie

Zestaw świetnie nadaje się dla 2 osób lub osoby dorosłej i 2 dzieci. Szczególnie przydatny w tej drugiej konfiguracji, gdy miejsca w sakwach czy plecaku mało a bagażu do zabrania dużo. I ja tak będę go używał wiosną i latem gdy będę zabierał moje dzieciaki na dłuższe wyjazdy rowerowe - na razie używany w trybie "gdy nie ma dzieci" :) Niektóre drobne rzeczy, jak np. palnik tutystyczny można zmieścić w środku. Kartusz, jeśli mały (my często zabieramy taki w okolicach 100 g) także zmieści się do zestawu.

Zestaw został nam udostępniony do testów przez dystrybutora marki GSI Outdoors w Polsce.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.