dzisiaj jest środa, 22 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Naczynia turystyczne GSI Outdoors Bugaboo Base Camper Medium

2018-01-17 14:42

Od marca 2015 r. korzystamy z naczyń GSI Outdoors, konkretnie modelu Bugaboo Base Camper Medium. W ich skład wchodzą:

- 2 garnki o pojemności 2 oraz 3 l;
- 2 pokrywki z dziurkami, które mogą pełnić rolę durszlaka;
- patelnia;
- 1 deseczka do krojenia;
- składany uchwyt;
- pokrowiec.

Zestaw jest tak zaprojektowany, że wszystkie z elementów mieszczą się w największym garnku, dzięki czemu doskonale nadaje się do transportu, nie tylko samochodem ale także w przyczepce rowerowej, sakwach czy plecaku. Wymiary kompletu naczyń po złożeniu: 23,1 cm x 13,7 cm. Możliwość spakowania zestawu w jedną całość, przechowywanie i transportowanie go w jednym, dedykowanym pokrowcu jest dla nas ogromną zaletą. Dlaczego? Pakując się na wyjazd z dzećmi, wycieczkę rowerową czy piknik, trzeba pamiętać o tylu rzeczach, że możliwość wpakowania do samochodu, plecaka czy przyczepki 2-3 zestawów (łącznie ze sztućcami i zestawem talerzy/kubków) bez zastanawiania się czy mamy komplet, jest nieocenioną wartością! Oczywiście wymaga to wcześniejszego sprawdzenia, czy taki komplet nam odpowiada, oraz utrzymywania go w gotowości - co równoznaczne jest z umyciem po użyciu i włożeniem do pokrowca :)

Wykonanie i użytkowanie

Garnki i patelnia wykonane są z aluminium a pokryte dwoma warstwami teflonu, dzięki czemu przygotowywane na nich posiłki nie przywierają. Jakość gotowania (szybkość i nieprzywieranie posiłków) moim zdaniem możemy spokojnie porównać do naczyń, z których korzystamy w domowej kuchni. Naczynia bardzo dobrze trzymają ciepło, a po skończonym posiłku łatwo można doprowadzić je do czystości.

Mankament jaki zauważyliśmy, to dosyć szybkie rysowanie powierzchni pokrywek. Nie wpływa to jednak na ich użytkowanie. Są one jednak trwałe i wygodne w użyciu. Mimo nagrzewania w trakcie gotowania czy smażenia, można podnieść je za niewielki uchwyt, który wyróżnia się kolorem.

Kolejny minut to ścieranie się warsty wewnętrznej garnków. Użytkujemy naczynia już drugi rok (aktualizacja z 2016 r.) i niedawno zauważyłem, że coś takiego dzieje się w garnkach, które najczęściej używamy. Możliwe, że wynika to z transportu w postaci złożonej i rysowania pokrywką. Na pewno nie jest to spowodowane rysowaniem przez sztućce, gdyż zawsze używamy sztućców GSI z tworzywa sztucznego. Na szczęście na razie nie powoduje to np. przywierania pokarmów.

Chwytak jest wygodny w użyciu, pewnie trzyma nawet wypełniony po brzegi garnek, ale trudno założyć go na garnek/patelnię bez pomocy drugiej ręki. W założeniu chwytaka pomaga jednak uchwyt pokrywek. W czasie dłuższego gotowania na palniku kuchenki turystycznej, chwytak niestety się nagrzewa - na szczęście nie nagrzał się nigdy na tyle, abym nie mógł go chwycić i zdjąć za jego pomocą naczyń.

Naczynia turystyczne GSI Outdoors nad podczas rodzinnej wycieczki rowerowej wzdłuż Półwyspu Helskiego

Dzięki naczyniom turystycznym i kuchence turystycznej jesteśmy niezależni na wycieczkach :)

Ciekawie rozwiązano kwestię odprowadzania pary z wnętrza garnków. Pokrywki mają kilkanaście/kilkadziesiąt niedużych otworów (wszystkie tworzą prostokąt), co umożliwia efektywne odprowadzanie nadmiaru pary. Takie rozwiązanie może pełnić także formę durszlaka. Nie ma problemu z ugotowaniem, a następnie odcedzeniem makaronu czy innych potraw, co jest bardzo przydatne, gdy trzeba ugotować porządną porcję :)

Potrawy odgrzewają się szybko, jedzenie nie przywiera do naczyń, naczynia stoją stabilnie na niewielkim palniku turystycznym - pod warunkiem postawienia wszystkiego na stabilnym podłożu. Wiele zależy także od stabilności palnika z kartuszem. My używamy prostego modelu Go System, zakupionego jeszcze w czasach studenckich. W połączeniu z naczyniami i sztućcami GSI, jesteśmy w stanie zjeść posiłek w trasie wycieczki pieszej czy rowerowej. Bez problemu udaje się wtedy obsłużyć dwie 4 os. rodziny :)

Jeśli szukacie dobrych naczyń turystycznych, możemy polecić produkty GSI Outdoors z czystym sumieniem. Nam odpowiadają na tyle, że już sami zaopatrzyliśmy się w kolejne elementy naczyń tej firmy, tak aby być całkowicie niezależnym podczas wyjazdów, a są to:

- Zestaw GSI Destination Kitchen Set 24, w skład którego wchodzą:

 • 4 zestawy sztućców
 • mini tarka do sera
 • składana trzepaczka
 • łyżka Pivot
 • łopatka Pivot
 • nóż
 • 2 pojemniki na przyprawy
 • deska do krojenia
 • ściereczka

- Zestaw GSI Infinity 4 Person Compact Tables, w skład którego wchodzą:

 • pojemnik x 4
 • izolowany kubek z pokrywką x 4
 • talerz x 4,
 • pokrowiec.

Nasza relacja z użytkowania tych zestawów jest tutaj!

Naczynia turystyczne GSI Outdoors nad podczas rodzinnej wycieczki rowerowo-pieszej nad Morzem Bałtyckim

Naczynia turystyczne GSI Outdoors nad podczas rodzinnej wycieczki rowerowo-pieszej nad Morzem Bałtyckim

Naczynia przekazał dystrybutor marki GSI Outdoor:

Raven Outdoor - dystrybutor marek outdoorowych

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.