dzisiaj jest piątek, 24 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Promem przez Wisłę na Stadion Narodowy

2015-02-22 14:02

 1. Niebo Kopernika

  Wycieczkę proponujemy zacząć od seansu w Niebie Kopernika zlokalizowanym przy Centrum Nauki Kopernik. Wyświetlane w Niebie pokazy to niesamowite projekcje, dzięki którym poczujemy się jakbyśmy oglądali prawdziwe, rozgwieżdżone niebo z dala od miejskich świateł przeszkadzających w oglądaniu gwiazd.

  Więcej o Niebie Kopernika przeczytacie tutaj.

 2. Przeprawa promowa przez Wisłę

  Następnie udajemy się wzdłuż Wisły w kierunku Mostu Poniatowskiego, gdzie można odbyć bezpłatną przeprawę promową łączącą 2 brzegi Wisły (promy odpływają też na wysokości Cypla Czerniakowskiego, Nowodworów i Podzamcza – Fontanny – na wysokości ul. Sanguszki). Dzięki nim w ciągu kilku minut  można się przedostać na drugą stronę rzeki. Promy "Pliszka", "Słonka" i "Turkawka" zabierają na pokład 12 osób oraz 12 rowerów (bez problemu zmieszczą się także przyczepki rowerowe), a "Wilga" - 40 osób i 40 rowerów. Prom zatrzymuje się na plaży przed Stadionem Narodowym.

  Poza okresem kursowania statków proponujemy udać się na drugi brzeg Wisły Mostem Świętokrzyskim wprost pod Stację Balon.

  Przeprawa promowa przez Wisłę - atrakcje dla dzieci w Warszawie

 3. Świat Wielkiego Futbolu – wystawa na Stadionie Narodowym

  Po dotarciu na drugi brzeg można odpocząć na plaży i spojrzeć na Warszawę z innej perspektywy. Można też od razu udać się na Stadion Narodowy, obejrzeć wystawę Świat Wielkiego Futbolu. Znajduje się tam duża kolekcja piłkarskich pamiątek, m.in. koszulka Zbigniewa Bońka, koszulki reprezentacji Brazylii i wiele innych eksponatów. Dla dzieci przygotowano strefę niezwykle popularnych kart kolekcjonerskich z wizerunkami najsłynniejszych piłkarzy, stanowiska do gry na konsolach oraz tradycyjne piłkarzyki.

  Wystawa Świat Wielkiego Futbolu - atrakcje dla dzieci w Warszawie

  Więcej o wystawie Świat Wielkiego Futbolu przeczytacie tutaj.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.