dzisiaj jest środa, 19 czerwca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

województwo dolnośląskie

zmień:
dolnośląskie

We Wrocławiu, stolicy województwa dolnośląskiego, warto pokazać dzieciom wspaniałe zabytki na Starym Mieście, poszukać zabawnych krasnali oczekujących na turystów w najbardziej zaskakujących miejscach oraz odwiedzić jeden z największych i najciekawszych polskich ogrodów zoologicznych. Większość wartościowych zabytków Dolnego Śląska w miniaturze można obejrzeć w Kowarach w tamtejszym Parku Miniatur. Warto choć przez godzinę poczuć się jak Alicja w Krainie Czarów. Województwo dolnośląskie to również liczne trasy podziemne – kopalnia uranu, kopalnia złota, Jaskinia Niedźwiedzia czy też Kompleks Sztolni Podziemnych Włodarz. Nietuzinkowe wrażenia gwarantowane!

Atrakcje

Noclegi

 • Hydropolis czyli Muzeum Wody

  Hydropolis czyli Muzeum Wody0

  Woda jest taką substancją, bez której niemożliwe jest istnienie życia. Na co dzień nie przywiązujemy do tego większej wagi, przyzwyczajeni do jej obecności na każde żądanie. Niewiele jednak wiemy o wodzie. Hydropolis, czyli Muzeum Wody, powstałe przed kilkoma miesiącami we Wrocławiu, może zmienić ten stan rzeczy. Czego o wodzie możesz się dowiedzieć w tym szczególnym miejscu?

  2016-04-28 22:42

  miejscowość:Wrocław

  dostepność atrakcji:Cały rok

 • Ceramiczny świat w Bolesławcu

  Ceramiczny świat w Bolesławcu0

  Odkryj świat bolesławickiej tradycji ceramicznej. Zobacz, jak krok po kroku ręcznie formujemy i zdobimy piękne ceramiczne naczynia.

  2015-11-21 08:51

  miejscowość:Bolesławiec

  dostepność atrakcji:Cały rok Rezerwacje warsztatów http://ceramiczna-przygoda.pl/rezerwacja/

 • Huta Julia w Piechowicach

  Huta Julia w Piechowicach0

  Unikatowe kształty i zdobienia możliwe są do stworzenia tylko w procesie ręcznej obróbki. Przez lata zmieniały się trendy i gusty. Dzisiaj wyroby kryształowe cieszą się uznaniem i ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród zwolenników tradycji, prostej elegancji, jak i nowoczesnego wzornictwa.

  2014-08-31 17:26

  miejscowość:Piechowice

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Muzeum Powozów Galowice

  Muzeum Powozów Galowice0

  W niewielkiej miejscowości Galowice oddalonej zaledwie 10 km od centrum Wrocławia, w starym spichlerzu znajduje się muzeum powozów. Muzeum szczególnie zaprasza dzieci, zachęca do rodzinnego spędzania czasu. Kolekcje zabytkowych pojazdów zaprzęgowych przewodnicy przedstawiają w sposób odpowiedni do wieku słuchaczy, nawet tych najmłodszych, w wieku przedszkolnym.

  2014-04-11 21:07

  miejscowość:Galowice

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Jaskinia Niedźwiedzia w Masywie Śnieżnika

  Jaskinia Niedźwiedzia w Masywie Śnieżnika0

  Muminek i Zamek Królewny Śnieżki w krainie rodem z „Epoki lodowcowej” – czy to możliwe? Tak, w Jaskini Niedźwiedzia - najdłuższej w Sudetach i jednej z najdłuższych i najgłębszych w Polsce. Znajdziecie ją w Masywie Śnieżnika, w pobliżu wsi Kletno (fot. Mariusz Burszta - jaskinia.pl).

  2014-02-21 13:45

  miejscowość:Kletno

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Co Liczyrzepa? czyli... wśród labiryntu Błędnych Skał

  Co Liczyrzepa? czyli... wśród labiryntu Błędnych Skał0

  Komu niestraszne spotkanie z Duchem Gór niech przybywa w Góry Stołowe i da się pochłonąć Błędnym Skałom! Nie bójcie się – nie zabłądzicie, nie pozwoli na to Liczyrzepa. A kim był i dlaczego tak się nazywa, tego najlepiej wysłuchać właśnie tam, w skalnym labiryncie. To niezwykła kraina, niepodobna do żadnego innego miejsca w Polsce.

  2013-08-02 15:36

  miejscowość:Bukowina Kłodzka

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Dolny Śląsk w jednym miejscu w Parku Miniatur w Kowarach

  Dolny Śląsk w jednym miejscu w Parku Miniatur w Kowarach0

  Czy zastanawialiście się kiedyś nad zebraniem największych atrakcji z danego regionu w jednym miejscu? tak, abyście zobaczyli je jednego dnia, nie robiąc wielu kilometrów, które je oddzielają? Taka idea przyświecała chyba twórcom parków miniatur. Ponieważ na Dolnym Śląsku jest niezliczona ilość zabytków, które są wprost idealnie wkomponowane w krajobraz, wiele z zabytków możemy zobaczyć w Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach.

  2013-02-10 13:18

  miejscowość:Kowary

  dostepność atrakcji:Cały rok

 • Podziemne oblicze wojny czyli... Kompleks Sztolni Podziemnych „Włodarz”0

  Historia tego miejsca zainteresuje raczej dzieci starsze, młodzież i dorosłych – a na pewno pasjonatów tematyki wojennej!

  2012-12-20 10:48

  miejscowość:Jugowice

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Łzy siedmiu rusałek czyli... Wodospad Kamieńczyka

  Łzy siedmiu rusałek czyli... Wodospad Kamieńczyka0

  Znacie historię nieszczęśliwej miłości pięknej rusałki Łabudki i chłopca o imieniu Bronisz? Pewnie nie, a my, by Was zachęcić do obejrzenia wodospadu Kamieńczyka, też Wam jej nie opowiemy. Wiedzcie tylko, że woda spadająca z najwyżej położonego (846 m n.p.m) i najwyższego wodospadu w polskich Sudetach, to łzy siedmiu rusałek. Dlaczego tak płaczą? Dowiedzcie się sami na miejscu!

  2012-12-18 18:33

  miejscowość:Szklarska Poręba

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Kolorowy zawrót głowy czyli... Park Rozrywki w Kudowie Zdroju0

  Kolorowy zawrót głowy, czyli coś co dzieciaki uwielbiają – Park Rozrywki w Kudowie Zdroju. Pomysł na całodzienne szaleństwo w gąszczu tajemniczo brzmiących urządzeń.

  2012-12-17 22:09

  miejscowość:Kudowa-Zdrój

  dostepność atrakcji:maj - wrzesień

wyświetlanie rekordów 11 - 20 z 33