dzisiaj jest sobota, 13 lipca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Hydropolis czyli Muzeum Wody

2019-06-18 15:14

Hydropolis powstało z myślą o tym, by w nowoczesny sposób umożliwić zdobycie wiedzy na temat wody. Nowoczesność oznacza, że organizatorzy dołożyli wszelkich starań, by nauka była przyjemnością. Wolny czas, spędzony w tym miejscu, pozwoli na uzyskanie wielu wiadomości w interesujący sposób, za pomocą nowoczesnych technologii.

Hydropolis składa się z ośmiu sal, w których poruszane są tematy związane z wodą, jej rolą w życiu organizmów żywych, w tym także człowieka. W trakcie wizyty we wrocławskim muzeum poświęconym wodzie uzyskasz wiele cennych informacji, które pozwolą na lepsze zrozumienie wagi, jaką odgrywa ta substancja w życiu całej naszej planety.

Pierwszą z sal poświęcono powstaniu wody w kosmosie. Dziś wiemy w jaki sposób została stworzona woda i jaką rolę odgrywa nie tylko w naszym życiu. Warto sobie uświadomić, że bez wody życie człowieka i innych zwierząt żyjących na naszej planecie nie byłoby po prostu możliwe.

Hydropolis - atrakcje dla dzieci we Wrocławiu/dolnośląskim

W innej z sal poznasz z kolei ewolucję, która dokonała się w głębinach mórz i oceanów. Woda zajmuje niemal trzy czwarte powierzchni naszej planety, żyje w niej setki tysięcy organizmów o różnym stopniu ewolucyjnego rozwoju. Wiele z nich liczy sobie setki tysięcy lat, znacznie dłużej niż wszystkie stworzenia żyjące na lądzie. Warto poznać gatunki na co dzięń często ukryte przed ludzkim okiem

Jedną z największych atrakcji wrocławskiego Hydropolis jest replika batyskafu, który umożliwił poznanie największych tajemnic oceanicznych głębin. Rów Mariański to największa głębina, licząca sobie ponad dziesięć tysięcy metrów. Żyje w niej wiele gatunków ryb i innych organizmów, które wykształciły się przed tysiącami lat i do dziś przetrwały w swoich niezmienionych formach. Niewielkie rozmiary pojazdu, w którym dwójka śmiałków dotarła do największej głębiny na naszej planecie pozwalają na uświadomienie sobie wagi tej operacji.

Woda jest niezbędna do życia, więc warto dbać o jej zasoby. W jednej z sal zwiedzający mogą dowiedzieć się, w jaki sposób dziś człowiek nauczył się oczyszczać zużytą wodę. Nowoczesne oczyszczalnie ścieków umożliwiają odzyskanie niemal całości ścieków. Przy okazji odwiedzin w tej sali dowiesz się również, w jaki sposób możesz samodzielnie oszczędzać wodę na co dzień, zmniejszając jej zużycie w swoim gospodarstwie domowym. To niewątpliwie cenna wiedza, która może przynieść korzyść zarówno ekologii, jak również zmniejszyć wydatki ponoszone w związku z opłatami ponoszonymi w związku ze zużyciem.

Woda stanowi również większość naszego organizmu. Podczas wizyty we wrocławskim Hydropolis dowiesz się również wiele o tym, w jaki sposób utrzymywać jej odpowiedni poziom i dlaczego jest tak ważna w życiu każdego człowieka. Ta wiedza może umożliwić osiągnięcie lepszego samopoczucia w życiu codziennym.

Twórcy Hydropolis zadbali również i o to, by zwrócić uwagę na rolę wody w kulturze ludzkiej. Rolę wody doceniali już starożytni, wprowadzając wiele rytuałów i zwyczajów do własnej obrzędowości. Nasz rodzimy Śmingus Dyngus jest również tego rodzaju zwyczajem, podkreślającym istotę wody w rozwoju cywilizacji. Podobnie ma się sprawa z techniką i rozwojem transportu, szlaki wodne wykorzystywane są niemal od zarania dziejów ludzkiej cywilizacji.

Wizyta w Hydropolis umożliwi uzyskanie kompleksowej wiedzy na temat wody, będącej substancją niezbędną do życia. Warto zatem wziąć pod uwagę to miejsce w trakcie wizyty we Wrocławiu.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przy współpracy z wrocławskim apartamentowcem Apartamenty Wroclawskie.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.