dzisiaj jest niedziela, 23 czerwca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Łzy siedmiu rusałek czyli... Wodospad Kamieńczyka

2018-08-29 16:58

Warto wiedzieć, że wodospad składa się z 3 kaskad o łącznej wysokości 27 m. Spada do malowniczego Wąwozu Kamieńczyka, który ma ok. 100 m długości, jego niemal pionowe ściany osiągają około 25 metrów wysokości, a szerokość w niektórych miejscach nie przekracza 4 metrów.

Pod środkową kaskadą wodospadu znajduje się niewielka, po części sztucznie wykuta przez Walonów jaskinia „Złota Jama”. Wodospad znajduje się na jednym ze szlaków ze Szklarskiej Poręby na Szrenicę. Bezpośrednio przy wodospadzie stoi schronisko „Kamieńczyk” i szałas „Sielanka". Tu strudzeni wędrówką możecie się posilić przed dalszą drogą.

Zanim wyjdziecie na szlak nie zapomnijcie o wygodnych, porządnych butach – w końcu to góry! Wycieczka do wodospadu może zająć minimum 40 minut, a maksimum – zależy od Was, od kondycji, czasu przeznaczonego na zdjęcia i podziwianie widoków. Rodzice – nie wybierajcie się w tą trasę z wózkami!

Komentarze

anna_miernik 2012-12-20 10:41

Zdecydowanie warto odwiedzić to miejsce. Wodospad robi duże wrażenie. Dodatkową atrakcją dla dzieci będzie z pewnością kask, który obowiązkowo trzeba założyć przed wejściem do Wąwozu Kamieńczyka.

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.