dzisiaj jest niedziela, 23 czerwca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Dolny Śląsk w jednym miejscu w Parku Miniatur w Kowarach

2021-09-25 10:32

Są wśród nich zamki i pałace jak Czocha, Chojnik, Książ; budynki użyteczności publicznej jak wrocławski ratusz, kościół Wang z Karpacza, Muzeum Papiernictwa z Duszników Zdroju i inne, np. schronisko Samotnia, starówka Jeleniej Góry, obserwatorium na Śnieżce. Miniatury są wykonane w skali 1:25 i oddają z wielką dokładnością wygląd oryginalnych budowli. Zwiedzanie z przewodnikiem trwa ok. 60 min. Opowiada on o historii pierwowzoru oraz o ciekawostkach związanych z powstaniem makiety – np. wykonanie miniatury Zamku Książ trwało ponad 2 lata!

Przy Parku znajduje się nieduża kawiarenka, w której ulokowano kolejne miniatury. Oprócz tego znajdziemy tam sklepik z pamiątkami i słodyczami, w którym można nabyć książki, widokówki, mapy i przewodniki.

Villa Greta - noclegi przyjazne dzieciom - wakacje z dzieckiem w górachPolecamy Villę Gretę - nocleg w górach przyjazny dzieciom

Możliwość biegania wśród tak wielu zabytków, które są trochę mniejsze od nas a często większe od naszych pociech pozwalają włączyć wyobraźnię i poczuć się jak Guliwer w krainie Liliputów.

Całość możemy zwiedzić z przewodnikiem, który w ciągu godziny opowie nam różne legendy i tajemnicze historie Dolnego Śląska, a tych jest wiele, a gdy już nam się znudzi możemy usiąść w kawiarni lub na ławce i cieszyć się spokojem, zerkając od czasu do czasu by nasze dzieci nie nabroiły niczego ;)

Dzięki kamiennym uliczkom po parku można bez problemu poruszać się z wózkiem dziecięcym i wózkiem inwalidzkim.

Było dla nas bardzo ciekawym przeżyciem obejrzeć atrakcje, które albo widzieliśmy kilka dni wcześniej albo dopiero planowaliśmy zobaczyć! Do Parku wybraliśmy się z grupą znajomych, kiedy Ania była w ciąży. Możliwość zrobienia krótkiego odpoczynku na ławce była naprawdę pomocna.

 

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.