dzisiaj jest piątek, 19 lipca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

województwo dolnośląskie

zmień:
dolnośląskie

We Wrocławiu, stolicy województwa dolnośląskiego, warto pokazać dzieciom wspaniałe zabytki na Starym Mieście, poszukać zabawnych krasnali oczekujących na turystów w najbardziej zaskakujących miejscach oraz odwiedzić jeden z największych i najciekawszych polskich ogrodów zoologicznych. Większość wartościowych zabytków Dolnego Śląska w miniaturze można obejrzeć w Kowarach w tamtejszym Parku Miniatur. Warto choć przez godzinę poczuć się jak Alicja w Krainie Czarów. Województwo dolnośląskie to również liczne trasy podziemne – kopalnia uranu, kopalnia złota, Jaskinia Niedźwiedzia czy też Kompleks Sztolni Podziemnych Włodarz. Nietuzinkowe wrażenia gwarantowane!

Atrakcje

Noclegi

 • Zalew Radkowski0

  Kto powiedział, że w górach trzeba tylko wędrować? Dla miłośników górskich widoków oglądanych z pozycji leżaka lub koca mamy super propozycję – dzień relaksu nad Zalewem Radkowskim.

  2012-12-17 21:41

  miejscowość:Radków

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Oko w oko ze Skarbkiem czyli... Podziemna Trasa Turystyczna w Kopalni Węgla

  Oko w oko ze Skarbkiem czyli... Podziemna Trasa Turystyczna w Kopalni Węgla0

  Kto ma ochotę na prawdziwą wyprawę w głąb ziemi? Komu niestraszne spotkanie oko w oko ze strażnikiem podziemnego świata – Skarbkiem, niech podąża z nami do Nowej Rudy, a tam wejdzie na Podziemną Trasę Turystyczną w Kopalni Węgla Kamiennego. Zanim zdecydujecie się przekroczyć jej progi ubierzcie się ciepło (maksymalna temperatura to 12 stopni) i załóżcie porządne buty!

  2012-12-14 16:28

  miejscowość:Nowa Ruda

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Miasto Prawdziwych Kowbojów czyli... Western City koło Karpacza0

  Co można robić w samo południe? Jeśli jest się wytrawnym rewolwerowcem to można, a nawet trzeba pojedynkować się! A jeśli jest 15:10? O tej godzinie nie wolno przegapić odjazdu pociągu do Yumy! Wie dobrze o tym Ben Wade - słynny rabuś, który za wszelką cenę chce uciec z tego pociągu, by nie zostać wsadzonym do więzienia. Wie o tym także Dan Evans, który zrobi wszystko, by Wade wcześniej nie uciekł…

  2012-12-14 16:04

  miejscowość:Ściegny k/Karpacza

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Tajemnica różowego kwarcu czyli... Muzeum Ziemi w Kletnie0

  Wychodząc z Jaskini Niedźwiedziej bacznie rozejrzyjcie się dokoła. Wśród drzew dostrzec można stojącego sobie…. dinozaura, a zaraz za nim mamuta! Ale co one tu robią, spytacie? Otóż mieszkają w niewielkim, ale bardzo ciekawym Muzeum Ziemi.

  2012-12-14 15:36

  miejscowość:Kletno

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Bądź jak Tarzan czyli... szaleństwa w Leśnym Parku Przygody "Skalisko"0

  Z kieszeniami napełnionymi złotem w Kopalni Złota ruszamy dalej, tym razem do kamieniołomu. Ale nie będziemy wydobywać kamieni! Na tą wycieczkę radzimy ubrać się zupełnie na sportowo (łącznie z butami – dziewczynki!) bo czeka nas nie lada porcja wysiłku w Leśnym Parku Przygody „Skalisko”.

  2012-12-14 12:59

  miejscowość:Złoty Stok

  dostepność atrakcji:kwiecień - listopad

 • Oblicze szklarki czyli... z wizytą przy Wodospadzie Szklarki

  Oblicze szklarki czyli... z wizytą przy Wodospadzie Szklarki0

  O smoku Wawelskim słyszeliście wszyscy. Ale mało kto zna historię smoka Kraka znad rzeki Kamiennej, Ducha Gór i dziewczynki Śklarki. Jak to zwykle bywa, historia należy do smutnych. Nie chcemy Was zasmucać i proponujemy, byście historię tej trójki poznali będąc z wizytą przy Wodospadzie Szklarki. 

  2012-12-14 12:27

  miejscowość:Szklarska Poręba

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Spotkanie z podziemnym Olbrzymem czyli... Podziemne Miasto "Osówka"

  Spotkanie z podziemnym Olbrzymem czyli... Podziemne Miasto "Osówka"0

  Ta wycieczka do tajemniczego podziemia jest uzupełnieniem (lub odrębnym pomysłem na spędzenie czasu) wizyty w jugowickich Podziemnych Sztolniach „Włodarz”. Kompleks budowli we wnętrzu góry Osówka, to najbardziej zaawansowany obiekt z projektu Riese (Olbrzym) - zewnętrzna infrastruktura jest w znacznie wyższym stopniu wykończona, niż w pozostałych częściach projektu. Są tu obecne również monumentalne budowle naziemne.

  2012-12-14 11:49

  miejscowość:Głuszyca

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Sanki latem czyli... Centrum Rekreacji i Sportu "Kolorowa"0

  Kto zgadnie, co to za sport: zimowa dyscyplina sportu, polegająca na zjeździe zawodników na specjalnych saniach po sztucznym torze lodowym, obecnie o średniej długości 1 500 – 2 000 m i o średnim spadku 8 – 12%. Tor powinien mieć co najmniej 15 zakrętów, z czego na niektórych wjazd z prędkością 130 km/h! może spowodować na drużynie działanie przeciążenia 5 g.

  2012-10-12 12:54

  miejscowość:Karpacz

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Z wizytą u władcy nieba czyli... Stara Kopalnia Uranu w Kletnie

  Z wizytą u władcy nieba czyli... Stara Kopalnia Uranu w Kletnie0

  A teraz wyprawa tylko dla prawdziwych śmiałków! Zabieramy Was do świata tolkienowskich Krasnoludów, ciemnych i groźnych kopalń, pełnych skarbów i snujących się w wąskich korytarzach wspomnień o pradawnych czasach. Kto odważny niech wejdzie z nami do kopalni… uranu!

  2012-10-12 12:25

  miejscowość:Kletno

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Kościółek bez użycia gwoździ zbudowany czyli... Kościół Wang w Karpaczu

  Kościółek bez użycia gwoździ zbudowany czyli... Kościół Wang w Karpaczu0

  Z czym Wam się kojarzy Norwegia? Z fiordami, Wikingami, sportami zimowymi i tym, że jest daleko od nas? Macie rację, ale nie całkiem. Odrobinkę tego magicznego kraju znajdziecie na południu Polski! Wybierzcie się wspólnie z rodzicami do Karpacza i przy okazji spacerów po tym urokliwym miasteczku zajrzyjcie do niezwykłego kościoła.

  2012-10-11 14:06

  miejscowość:Karpacz

  dostepność atrakcji:cały rok

wyświetlanie rekordów 21 - 30 z 33