dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Muzeum Wojska w Białymstoku

2017-06-04 01:14

Na odwiedzających czekają wystawy stałe (Przeciw Dwóm Wrogom, Między Dwoma Wojnami, Wojsko Polskie 1956-2010), czasowe, eskpozycja plenerowa (w siedzibie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, przy ulicy Bema 100. Ekspozycja udostępniana jest do zwiedzania w ramach imprez organizowanych przez Muzeum Wojska), na której prezentowane są czołgi, samoloty bojowe, działa przeciwlotnicze oraz wystawy czasowe.

Muzeum Wojska w Białymstoku - atrakcje dla dzieci

Oprócz tego pracownicy Muzeum organizują różnego rodzaju warsztaty, szczególnie w wakacje, adresowane do rodzin z dziećmi. Ciekawą inicjatywą jest Muzealny Plac Zabaw w ramach, którego zorganizowano np. warsztaty „Mali sanitariusze”. Podczas zajęć dzieci mogą dowiedzieć się kim był  balwierz,  cyrulik,  felczer i lekarz wojskowy, poznać historię słynnych sanitariuszek. Jest to też okazja do zobaczenia jak wyglądały szpitale polowe, punkty apteczne i punkty pierwszej pomocy. Zobaczą też, co zawiera plecak sanitariusza wojskowego oraz porównają wyposażenie służb medycznych dawniej a dziś. Na muzealnych ekspozycjach będą poszukiwać eksponatów związanych z Wojskową Służbą Zdrowia. Nauczą się zakładać opatrunki, a na zakończenie zajęć wykonają wojskowe opaski medyczne.

Oprócz tego organizowane są zajęcia edukacyjne kierowane do wszystkich grup wiekowych, zarówno do przedszkolaków, jak i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

A jak było podczas naszej wizyty? Niestety, podczas naszej wizyty okazało się, że pierwsze 2 punkty ze wstępu nie okazały się prawdą :( Byliśmy z 4 dzieci i czuliśmy się jak ... potencjalni złodzieje. Dzieci niczego nie mogły dotknąć, w każdej sali patrzono na nas uważnie aby nasze dzieci na pewno niczego nie dotknęły, zepsuły itp. Przykre to było :( Chociaż nie, przymierzyliśmy hełmy wojskowe! I tyle, przecież i tak dużo, jak skomentował jeden z pracowników. Chyba Centrum Nauki Kopernik i inne tego typu obiekty za wysoko podniosły poprzeczkę... A przecież da się inaczej! Wyszliśmy mocno rozczarowani, dobrze, że byliśmy 2 maja - wstęp był bezpłatny.

Nie oceniam warsztatów - nie uczestniczyliśmy. Oceniam tylko część na Jana Kilińskiego 7.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.