dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Rykowisko – odwiedź Puszczę Białowieską jesienią

2022-06-21 10:42

Dlaczego warto odwiedzić Puszczę Białowieską we wrześniu i październiku? Odpowiedź zawarta jest już w tytule artykułu,. Ale zanim o tym powiemy szerzej najpierw przybliżymy temat wypoczynku w Puszczy Białowieskiej.

Puszcza Białowieska to wyjątkowe miejsce na mapie Europy. Przyjeżdżają tu turyści z całego świata. Możemy się cieszyć, że takie atrakcyjne pod względem turystycznym i przyrodniczym miejsce znajduje się właśnie w naszym kraju. Pozostałości lasu pierwotnego kryją w sobie całe mnóstwo niewystępujących gdzie indziej gatunków flory i fauny. Szczegóły mogą bardziej zainteresować botaników i zoologów niż przeciętnych obywateli, którzy chcieliby po prostu w miły sposób spędzić czas wolny w otoczeniu pięknej przyrody. Puszcza to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek - mnogość szlaków pieszych i rowerowych, liczne drogi leśne sprawiają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jesienią, gdy temperatury nie są tak dokuczliwe jak latem, spacery lub przejażdżki po lesie będą odprężające i przyjemne. Las jesienią jest piękny. Feria barw na drzewach i mniejszy ruch turystyczny sprawią, że nawet krótki wypoczynek jesienią w Puszczy może okazać się bardzo regenerujący. Oczywiście polecamy go tylko tym, którzy kochają wypoczynek na łonie przyrody. Przy okazji jesienią można wybrać się na grzyby, które w tych okolicach występują w wielkiej ilości.

Jedna z wież w Puszczy Białowieskiej do obserwacji przyrody - przy odrobinie szczęścia można zobaczyć wędrujące zwierzęta

Jesień to czas rykowiska, dla niewtajemniczonych rykowisko to okres godowy jeleni szlachetnych. Samce wydają wówczas basowe ryki, które echem rozchodzą się po całej Puszczy. Kto choć raz słyszał ryk jelenia wie jakie silne doznania budzi to w człowieku. A ryk wielu jeleni w nocy – to zjawisko nie do opisania. Każdy ma możliwość go doświadczyć. Zazwyczaj na terenie Białowieskiego Parku Narodowego nie można przebywać po zachodzie słońca, ale w dniach od 1 września do 15 października Białowieski Park Narodowy robi wyjątek. Na ściśle wyznaczonym obszarze, tj.: na parkingu przed Kosym Mostem, na Kosym Moście, na szlaku prowadzącym do ostoi żubrów Kosy Most i w ostoi żubrów Kosy Most (ogrodzona część z platformą obserwacyjną) można przebywać od godz. 4.00 do godz. 23.00. Bezcenna możliwość dla każdego kto lubi przygodę. Warto skorzystać z takiej możliwości.

Aby w pełni poczuć klimat i atmosferę Puszczy warto wynająć nocleg w jakiejś starej leśniczówce lub w agroturystyce, która znajduje się w lesie, na terenie Puszczy. Noc spędzona pod gołym niebem w Puszczy to niezapomniane wrażenie. Odgłosy leśnego życia zwierząt, niczym niezmącona ciemność i widok usianego gwiazdami nieba to niezapomniane przeżycia.

Gdzie zatem zaplanować wypoczynek tej jesieni? Dla tych, którzy kochają przygodę, przyrodę i odrobinę adrenaliny polecamy piękną i tajemniczą Puszczę Białowieską.

Artykuł powstał przy współudziale Agroturystyki U Jasia i Małgosi

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.