dzisiaj jest piątek, 24 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

5 miejsc w Polsce, które każdy fan nauki powinien odwiedzić

2024-03-24 23:44

Centrum Nauki Leonardo Da Vinci w Chęcinach

Nie ma lepszego miejsca, jeśli chcemy poznać złożoność ludzkiego organizmu i jego tajemnice niż Centrum Nauki Leonardo Da Vinci w Chęcinach. Nazwisko włoskiego przedstawiciela renesansu nie jest tutaj przypadkowe, gdyż wystawy w tym ośrodku skupiają się na idei „Człowieka Witruwiańskiego” i idealnych proporcjach ciała. Zwiedzający mają okazję stworzyć własnego „człowieka” oraz bliżej poznać sylwetkę Leonarda Da Vinciego.

Centrum Nauki Leonardo Da Vinci w Chęcinach

Centrum Nauki Leonardo Da Vinci w Chęcinach. Fot. http://cndavinci.pl/

Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” w Toruniu

„Młyn Wiedzy” swoją nazwę wziął od ulokowania centrum w toruńskich, opuszczonych silosach zbożowych i żytnich młynach. Gruntowanie przebudowane i odnowione utworzyły miejską instytucję łączącą edukację z rozrywką i interaktywnością, jaką jest Centrum Nowoczesności. W środku na zwiedzających czekają strefy dedykowane różnym dziedzinom kultury i nauki, liczne warsztaty dla grup i indywidualnych osób dostosowane do różnych kategorii wiekowych.

Interaktywne Centrum Odkrywania Historii Polski i Polaków w Krakowie

Interaktywne Centrum Odkrywania Historii Polski i Polaków w Krakowie, czyli www.historyland.pl to bezprecedensowe miejsce, które za pomocą makiet zbudowanych z klocków Lego, nowoczesnych pokazów, oddziaływania na zmysły oraz interaktywnych elementów pokazuje historię Polski. Można na własnej skórze poczuć, jak to jest być kapitanem okrętu w bitwie pod Oliwą, znaleźć się w środku bitwy pod Grunwaldem lub zobaczyć Sukiennice zbudowane z tysięcy małych, plastikowych klocków.

Interaktywne Centrum Odkrywania Historii Polski i Polaków w Krakowie

Interaktywne Centrum Odkrywania Historii Polski i Polaków w Krakowie Fot. www.historyland.pl

Centrum Nauki „Experyment” w Gdyni

W tym miejscu odwiedzający mogą zrobić sobie selfie z własnym głosem i zbudować najdłuższy tor przeszkód dla piłeczki golfowej. Centrum Nauki „Experyment” w Gdyni powstał po to, by promować niezwykłe rozwiązania naukowe oraz ciekawostki technologicznego świata, które kompletnie przeobrażają postrzeganie rzeczywistości przez zwykłych śmiertelników. Interaktywne eksperymenty to znak rozpoznawczy placówki, a tematyczne wystawy zazwyczaj pozwalają dać upust inwencji twórczej odwiedzających.

Centrum Nauki „Kopernik” w Warszawie

Jedno z najpopularniejszych centrów naukowych w Polsce, warszawski „Kopernik”, skupia się na odkrywaniu mechanizmów uczenia się i rozbudzania fascynacji różnymi przedmiotami poprzez eksperymenty i ciekawe doświadczenia. Psycholodzy i antropolodzy cały czas analizują odwiedzających, by zorganizować dla nich jeszcze lepsze interaktywne wystawy i skłonić do dalszej kreatywne nauki. Wchodząc do tego budynku można się przekonać, że bycie jednym z obiektów eksperymentu potrafi być całkiem zabawne!

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.