dzisiaj jest piątek, 19 lipca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

"Z kamerą wśród zwierząt" czyli... ZOO we Wrocławiu

2017-09-04 22:45

Zaczynając od wejścia głównego, po przekroczeniu bramy roztacza się widok
na wybieg z mieszkańcami sawanny – żyrafami, zebrami i strusiami afrykańskimi. Dalej możemy zobaczyć Pawilon Sahary, czyli „żyjącą pustynię”. Ciepłe pomieszczenia oryksów szablorogich oraz uroczych fenków (tzw. lisów pustynnych) łączą się z wybiegami zewnętrznymi. Na nich przechadzają się "okręty pustyni" - dromadery, czyli wielbłądy jednogarbne.

Szczególnym obiektem na trasie jest też jeden z największych wybiegów dla niedźwiedzi brunatnych, obok którego mieszkają makaki magoty, muflony i rysie. Obowiązkowym przystankiem na tej trasie jest basen dla kotików afrykańskich, które można zobaczyć z dwóch poziomów: pod i nad wodą. W ptaszarni warto przyjrzeć się największym gołębiom świata czy też tajemniczym paszczakom australijskim. Koniecznie zajrzyjcie do Motylarni by z bliska podziwiać mnóstwo wielobarwnych motyli.

Dzieci zachwycone będą przygotowanym specjalnie dla nich Dziecińcem Zwierzęcym i Ranczem. Spotkamy tam zwierzęta użytkowe takie jak: świnie, konie, osły i kozy, które można karmić. Pokarm jest odpłatny i można go pobrać w specjalnych automatach z granulatami. Przy wyjściu z dziecińca znajduje się kran z bieżącą wodą do umycia rączek.

Na terenie Ogrodu znajduje się również przewijalnia dla niemowląt, kilka punktów gastronomicznych (od restauracji poprzez bary po knajpki typu Fast food, smażalnię ryb i lodziarnię),sklepy z pamiątkami oraz toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych. W sezonie letnim nie lada atrakcją dla dzieci będą przejażdżki na kucu lub wielbłądzie.

Do ZOO warto zabrać aparat fotograficzny, ponieważ duża część wybiegów zwierząt jest zbudowana tak, aby jak najdokładniej przypominać naturalne warunki życia tych zwierząt (wybieg żyraf, zebr i strusi, wybiegi lwów i tygrysów i in.) – przy odrobinie szczęścia można zrobić zdjęcia jak z safari.

Uwaga rodzice - maluchy mogą zwiedzić ZOO w drewnianym wózku (do wypożyczenia przy bramie), teren jest rozległy, więc może warto?

 

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.