dzisiaj jest niedziela, 23 czerwca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Wrocławski Teatr Lalek

2019-06-18 15:15

O Teatrze Lalek

Już sam budynek teatru robi ogromne wrażenie. Potężny, neobarokowy gmach został wzniesiony w XIX wieku i jest pięknie położony na obrzeżach Parku Staromiejskiego, w niedalekiej odległości od wrocławskiego rynku. 
Teatr Lalek nie od zawsze funkcjonował w tym miejscu. Od momentu uruchomienia go w 1946 roku, kilkakrotnie zmieniał lokalizację, nim ostatecznie w latach 60-tych trafił na Plac Teatralny, gdzie jego siedziba znajduje się do dzisiaj.

Co można zobaczyć w Teatrze Lalek? 

W dobie telewizji i smartfonów, może się wydawać, że teatr nie stanowi dla dziecka żadnej atrakcji. Nic bardziej mylnego! Obejrzenie na żywo profesjonalnie zagranej sztuki, pięknych dekoracji i strojów to dla maluchów wyjątkowe doświadczenie! Większość dzieci jest zachwycona wizytą w Teatrze Lalek. 
Sztuki, jakie są tu wystawiane, to klasyczne, znane baśnie - takie jak Piękna i Bestia, Calineczka czy Czarodziejski Flet- a także nowoczesne, widowiskowe spektakle napisane specjalnie dla tego teatru. Wiele z nich cieszy się dużą popularnością i są doceniane zarówno przez dzieci jak i rodziców.
Sztuki, które są wystawiane we wrocławskim Teatrze Lalek, skierowane są do widzów w różnym wieku, już od najmłodszych lat. Wśród bogatego repertuaru jest wiele spektakli, które niosą ze sobą ważne przesłanie dla dzieci, opowiadają o ważnych wydarzeniach, emocjach i o tym, w jaki sposób można poradzić sobie z różnymi problemami. Teatr Lalek jest wyjątkową propozycją dla każdego dziecka i sprawdzonym sposobem na spędzenie czasu z całą rodziną! Ale to nie wszystko - w teatrze wystawiane są również sztuki dla młodzieży oraz dorosłych! 

Lokalizacja 

Dużą zaletą tego teatru jest także atrakcyjna lokalizacja - znajduje się bardzo blisko słynnego Wrocławskiego rynku miejskiego, na który można się przejść na piechotę. Budynek teatru jest położony na obrzeżach Parku Staromiejskiego, gdzie można wybrać się na przyjemny spacer po obejrzanym spektaklu. W okolicy znajdują się także zabytkowe domy towarowe, Filharmonia i Narodowe Forum Muzyki. 

Noclegi w pobliżu Teatru Lalek

W niedalekiej odległości od Parku Staromiejskiego i Teatru Lalek, znajdują się liczne, atrakcyjne i niedrogie apartamenty. To dobra propozycja dla każdego, kto przyjechał z dziećmi do Teatru Lalek na sztukę i chce zostać dłużej aby zwiedzić z rodziną piękne miasto, jakim jest Wrocław.

Noclegi w apartamentach w atrakcyjnej lokalizacji, skąd blisko jest zarówno do teatru, jak i do rynku na Starym Mieście to doskonała propozycja na spędzenie udanego weekendu we Wrocławiu. W ofercie Wrocławskich firm oferujących apartamenty dostępne są mieszkania mieszczące od jednej do pięciu osób. To wręcz idealne miejsce do tego, aby odetchnąć i odpocząć po wyczerpującym zwiedzaniu miasta! 

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez www.kingsapartment.pl specjalizującą się w wynajmie luksusowych apartamentów we Wrocławiu.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.