dzisiaj jest niedziela, 23 czerwca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Weekend we Wrocławiu z rodziną

2018-08-29 14:19

Spacer na Ostrów Tumski

Najstarszą część miasta dzielą liczne kanały. To dlatego jest ona nazywana Wenecją. To idealne miejsce nie tylko na spacer zakochanych, ale także dla rodzin z dziećmi. Wyremontowane promenady zachęcają do długich spacerów. Będąc tutaj koniecznie trzeba zobaczyć katedrę świętego Jana Chrzciciela. Klimatyczne uliczki i Most Tumski oświetlają prawdziwe gazowe latarnie, które każdego wieczoru zapala latarnik. Na terenie Ostrowa Tumskiego znajduje się ogród botaniczny. Wstęp do ogrodu jest płatny. Bilet normalny kosztuje 15 złotych, ulgowy 5 złotych. Dzieci w wieku przedszkolnym mogą zwiedzać ogród bezpłatnie.

Kolejka linowa

To kolejka Politechniki Wrocławskiej. Nosi nazwę Polinka. Korzystają z niej za darmo pracownicy uczelni i studenci. Mogą z niej skorzystać również turyści. Za trwający niespełna 3 minuty przejazd turyści płacą 3 złote.

Morskie głębiny

Na terenie wrocławskiego ogrodu zoologicznego działa jedyne w kraju Afrykarium. Do tego miejsca koniecznie muszą wybrać się rodziny z dziećmi. W 21 akwariach i basenach mieszka 250 gatunków ryb. Ich mieszkańcami są także hipopotamy, rekiny, żółw zielony, mureny i wiele innych gatunków podwodnego świata. Normalny bilet wstępu do całego ogrodu zoologicznego kosztuje 45 złotych, ulgowy 35 złotych. Można kupić także bilet rodzinny. Rodzina składająca się z dwóch osób dorosłych oraz jednego, maksymalnie trójki dzieci zapłaci za wstęp do zoo 150 złotych. Afrykarium jest otwarte przez siedem dni w tygodniu. Jego główną atrakcją jest podwodny tunel, w którym żyje mnóstwo gatunków ryb.

Hydropolis

To jedna z niedawno udostępnionych atrakcji turystycznych Wrocławia. To multimedialne muzeum, w którym nie tylko dzieci dowiedzą się, skąd na świecie jest woda oraz, jakie tajemnice kryją głębiny oceanów. Hydropolis położone jest bardzo blisko ogrodu zoologicznego. Bilet wstępu normalny kosztuje 27 złotych, ulgowy 18 złotych.

Krasnale

Są turystyczną atrakcją dla małych i dużych turystów. Nieduże wykonane z brązu figurki krasnali można zauważyć niemal wszędzie: wspinają się po gazowych latarniach, ustawiono je pod wieloma budynkami. Liczbę wrocławskich krasnali ocenia się na około 400. Od kilku lat są jednym z symboli miasta. Wielką atrakcją (także dla mieszkańców miasta) jest ich tropienie. Jedni robią to samodzielnie, inni korzystają ze specjalnej mapki. Przed przyjazdem do Wrocławia mapkę można wydrukować ze strony internetowej – wrocławskie krasnale mają własną witrynę. Mapkę można pobrać za darmo.

Inne atrakcje
Możesz wybrać się z rodziną także na Dworzec Świebodzki. Czeka tak największa makieta kolejki. Latem dużych wrażeń dostarczy rejs statkiem po rzece Odrze. Koniecznie też trzeba obejrzeć pokaz Fontanny Multimedialnej.

Autor artykułu

hostelamnesia.pl

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.