dzisiaj jest sobota, 13 lipca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

województwo lubelskie

zmień:
lubelskie

Lubelskie to doskonałe miejsce na rodzinne weekendowe wypady. Miłośnikom obcowania z przyrodą szczególnie przypadnie do gustu Roztocze oferujące liczne, malownicze trasy spacerowe i rowerowe. Do orzeźwiających kąpieli w upalne dni zachęcają czyste akweny Pojezierza Łęczyńsko – Włodawskiego. Warto odwiedzić również klimatyczny Kazimierz Dolny oraz pobliskie ruiny zamku w Janowcu, renesansowy Zamość oraz urokliwą starówkę w Lublinie. Amatorom mocniejszych wrażeń proponujemy natomiast spotkanie z Duchem Bieluchem w Chełmskich Podziemiach Kredowych.

Atrakcje

Noclegi

 • Wioska tematyczna Kraina Rumianku

  Wioska tematyczna Kraina Rumianku0

  Kraina Rumianku to wioska tematyczna pod wschodzią granicą w woj. lubelskim gdzie dzieci i młodzież oraz dorośli mogą doświadczyć jak żyli, pracowali i odpoczywali nasi przodkowie. Wszystko to dzieje się w scenerii polskiej wsi gdzie dawne obyczaje są wciąż żywe i praktykowane.

  2017-10-03 15:43

  miejscowość:Hołowno

  dostepność atrakcji:

 • ZOO Zamość

  ZOO Zamość0

  Zamojskie Zoo to doskonałe miejsce na spędzenie popołudnia z rodziną. W ostatnich latach zoo w Zamościu zostało gruntownie przebudowane i wyremontowane, co czyni go jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. Dzięki temu wizyta w Zamojskim Zoo usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających gości.

  2014-02-27 22:33

  miejscowość:Zamość

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Jeno czarci tam hasali czyli... Rezerwat "Czartowe Pole"

  Jeno czarci tam hasali czyli... Rezerwat "Czartowe Pole"0

  Rezerwat "Czartowe Pole" to perełka przyrodnicza, którą udało nam się zobaczyć ostatniego dnia rodzinnej wycieczki po Roztoczu. Spacer po drewnianych kładkach w dolinie rzeki Sopot, szum spływającej po mini-wodospadach wzburzonej wody i kojacą zieleń bujnej roślinności na pewno zapamiętamy na długo.

  2013-07-22 15:32

  miejscowość:Hamernia

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Pierwszy gwóźdź programu czyli... Muzeum Kowalstwa0

  „W krytej strzechą szopinie dwa stajania ode wsiMieszkał kowal kulawy pracowity choć biednyLedwie słońce zza lasu wychynęło na błękitOgień w kuźni rozniecał budząc wieś z nocnej drzemki. Klepał widły i kadzie i siekiery oprawiałI podkowy przybijał i podwody naprawiałNiosło echem po polach raźną młotków gawędęGdy żelazo zamieniał w to co ludziom potrzebne (…)”*  

  2013-02-12 19:24

  miejscowość:Wojciechów

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Pierwszy na Lubelszczyźnie Park Jurajski czyli... Ścieżka Edukacyjna Dinozaury Krasnobród0

  W Dolinie Świętego Rocha na Lubelszczyźnie zamieszkał zwierz sprzed miliona lat, albo nawet jeszcze starszy – nikt już teraz nie pamięta, ile ma lat. Jest w prostej linii przodkiem znanego Wam skorpiona, a nazywa się wij i jest ogromny! Spotkacie go na specjalnie przygotowanej ścieżce edukacyjnej „Dinozaury”.

  2013-02-12 18:49

  miejscowość:Krasnobród

  dostepność atrakcji:kwiecień - październik

 • Zamek w karty przegrany czyli... Zamek w Janowcu0

  Zamek w paski przegrany w karty przez swego właściciela – tak chyba najkrócej można przedstawić kolejną atrakcję województwa lubelskiego. Na wiślanej skarpie wznoszą się dziś już tylko ruiny wielce okazałego niegdyś zamku w Janowcu, a w odbudowanej części dobre miejsce dla siebie znalazło Muzeum Nadwiślańskie.

  2012-10-09 12:33

  miejscowość:Janowiec

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Mini-Zoo w Leonowie0

  Macie ochotę na spędzenie czasu w towarzystwie spragnionych kontaktu z człowiekiem i mających zawsze ochotę na „małe co nieco” zwierząt - osłów, świnek wietnamskich, kóz, strusi, emu, kaczek, koni grających w „Ogniem i mieczem”, lam, wielbłądów, kangurów, łabędzi, bocianów i żółwi? Taką możliwość daje niewątpliwa atrakcja dla dzieci - Zwierzyniec w Leonowie.

  2012-10-09 11:42

  miejscowość:Niemce

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Podziemne opowieści Ducha Bielucha czyli... Chełmskie Podziemia Kredowe0

  Kto dokonuje wielkich odkryć i jak? Naukowcy, badacze, archeolodzy? W laboratoriach, w terenie, przy pomocy skomplikowanych urządzeń? A co powiecie na ciężarówkę, która wpada pod ziemię i w ten sposób dokonuje słusznych rozmiarów odkrycia?!

  2012-10-09 10:55

  miejscowość:Chełm

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Czarna dama na moczonym parkiecie czyli... Muzeum Zamoyskich w Kozłówce0

  Kozłówka - mimo że to niewielka wieś położona na północ od Lublina, to związanych jest z nią tyle niezwykłości i ciekawostek, że szkoda byłoby, gdybyście pominęli ją w Waszych weekendowych wojażach po miejscach atrakcyjnych dla dzieci.

  2012-10-09 10:21

  miejscowość:Kozłówka

  dostepność atrakcji:kwiecień - listopad

 • 1
wyświetlanie rekordów 1 - 9 z 9