dzisiaj jest wtorek, 25 czerwca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Jeno czarci tam hasali czyli... Rezerwat "Czartowe Pole"

"Czartowe Pole" to rezerwat przyrody o powierzchni około 63 ha. Rezerwat został utworzony, aby chronić malowniczą dolinę rzeki Sopot. Przez najciekawszy obszar rezerwatu przeprowadzono ścieżkę dydaktyczną z 9 przystankami o długości 1400 metrów. Na tym terenie wody rzeki Sopot odbijając się od progów skalnych burzą się i pienią tworząc niepowtarzalny krajobraz. Wodospady o nieregularnych, postrzępionych progach powstały w wyniku erozji skał o różnej twardości.

Nazwa "Czartowe Pole" pochodzi od legendy głoszącej, że kiedyś "jeno czarci tam hasali" i odnosi się do leśnej polany leżącej na terenie rezerwatu.

Krajobraz rezerwatu przypomina górskie doliny rzeczne - w głębokiej i krętej dolinie płynie rzeka o wartkim nurcie i spienionych wodach, a wokół bujna roślinność. Spacer wzdłuż ścieżki przyrodniczej to niewątpliwa przyjemność i atrakcja dla dzieci. Część trasy prowadzi po drewnianych pomostach nad rwącą rzeką. Można z bliska obserwować małe wodospady, zwalone drzewa, wartki nurt rzeki. Szczególnie malownicze jest miejsce z wysepką. Z jednej strony wysepki nurt jest bardzo spokojny, a woda płytka, więc dla dzieci lubiących zabawy w wodzie jest to idealne miejsce na zabawę.

Uwaga! Ścieżka nie jest przejezdna dla wózków! Samochód można zaparkować na bezpłatnym parkingu. Na parkingu rozstawione są stoły i ławy, można tam zjeść kanapki przed rozpoczęciem trasy. W sezonie działa bar z grillem.

Komentarze

Gość - kasia 2013-07-23 11:17

Polecam to miejsce!!! Cudowny weekend na Roztoczu :)

Gość - Podróżnik 2013-07-23 14:05 przyznana ocena:

Czartowe Pole to jedno z najbardziej urokliwych miejsc w Polsce.

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.