dzisiaj jest sobota, 13 lipca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

ZOO Zamość

Oprócz przyjemności - obcowania z naturą w miłej atmosferze, odwiedziny z łatwością można połączyć z pożytecznym. Obserwacja dzikich zwierząt w warunkach możliwie najbliższych naturalnym i możliwość bliższego kontaktu z oswojonymi mieszkańcami zoo rozbudzają wyobraźnię, dostarczają wiedzy i poszerzają horyzonty zarówno starszych jak i młodszych dzieci. Do tego prowadzone są zajęcia dydaktyczne.

Istnieje także możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzakami: sfotografowania się z żywym gadem, przejażdżki konne i wiele innych. Dla urozmaicenia można odwiedzić nowy plac zabaw, dmuchany zamek, czy bardziej ekstremalnie – park linowy. Na poszukiwaczy dobrego smaku czekają domowe pierogi i inne smakołyki.

Zoo otwarte jest 363 dni w roku (z wyjątkiem 1 stycznia i 25 grudnia). Godziny różnią się w zależności od miesiąca.

Ponadto od 27 kwietnia do 29 września w weekendy otwarta jest dodatkowa kasa weekendowa. Bilety normalne kosztują 12 zł, a ulgowe 8 zł. W poniedziałki obowiązują opłaty ulgowe.

Żeby zapewnić maksymalny komfort zwiedzającym, zoo wprowadziło także możliwość zakupu biletów on-line. Innowacja ta spotkała się z entuzjastycznym odbiorem regularnych oraz nowych odwiedzających. Przecież nikt nie lubi stać w kolejkach, a zaoszczędzony czas można wykorzystać w ciekawszy sposób.

Dojazd nie powinien sprawić większego problemu. Zoo znajduje się przy ulicy Szczebrzeskiej 12, praktycznie naprzeciwko Dworca PKP i blisko drogi nr 74. Na zmotoryzowanych czeka bezpłatny parking dostępny w godzinach otwarcia zoo w Zamościu.

Komentarze

Gość - Irwinna 2015-04-07 14:24 przyznana ocena:

Zamość jest super:) Byliśmy ostatnio w weekend z rodzinką w Zamościu, w zoo a potem w fajnej pierogarni zamojskiej:) Dzieci były zachwycone, w ogóle piękne miasto pod względem architektury:)

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.