dzisiaj jest środa, 19 czerwca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

województwo kujawsko-pomorskie

zmień:
kujawsko-pomorskie

Województwo kujawsko – pomorskie to przede wszystkim malownicze pagórki, pola, lasy i liczne jeziora. Region niezwykle ciekawy pod względem etnograficznym jak i historycznym. Toruń słynie z klimatycznego Starego Miasta, wypieku pierników oraz planetarium - jak przystało na miejsce narodzin Mikołaja Kopernika. Bydgoszcz, choć mniej znana i popularna, ma również do zaoferowania kilka atrakcji, takich jak Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” – idealne miejsce na spacer, jazdę na rolkach czy rowerze a zimą na sankach lub nartach. Kujawy inspirują ponadto do spotkań z przeszłością. W Biskupinie warto wziąć udział w odbywającym się we wrześniu festynie archeologicznym oraz przejechać się zabytkową kolejką wąskotorową do pobliskiej Wenecji. Natomiast w Rogowie można podziwiać modele olbrzymich dinozaurów w największym w Polsce parku jurajskim. Moc atrakcji dla dzieci gwarantowana!

Atrakcje

Noclegi

 • Fundacja Zamek Dybów i Gród Nieszawa

  Fundacja Zamek Dybów i Gród Nieszawa0

  Fundacja „Zamek Dybów i Gród Nieszawa” podjęła wyzwanie ratowania dziedzictwa zamku Dybowskiego, którego ruiny wciąż dumnie wznoszą się nad lewym brzegiem Wisły w Toruniu. Głównym celem działania ustanowionej w grudniu 2015 r. Fundacji jest ochrona i restauracja obiektów historycznych oraz pielęgnowanie i krzewienie świadomości historycznej i patriotycznej.

  2018-08-30 10:00

  miejscowość:Toruń

  dostepność atrakcji:

 • Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy

  Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy0

  Muzeum Mydła i Historii Brudu to niepowtarzalne miejsce na kulturalnej mapie Europy. Swój wyjątkowy charakter zawdzięcza tematyce oraz formie prezentacji z jaką spotykają się odwiedzający. Dzięki swojej formie jest przyjazne dla każdej grupy wiekowej. Odwiedzają Muzeum przedszkola, szkoły, ale również rodziny z dziećmi, seniorzy.

  2017-12-29 23:44

  miejscowość:Bydgoszcz

  dostepność atrakcji:

 • Manufaktura Cukierków w Toruniu

  Manufaktura Cukierków w Toruniu0

  Uwielbiasz słodycze, ich cudowny zapach, bajeczne kolory oraz słodki smak? Jesteś fanem cukierków i lizaków?

  2017-07-24 00:45

  miejscowość:Toruń

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie

  Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie0

  Chcesz dowiedzieć się jaki zapach ma farba drukarska? Interesuje Cię jak robi się papier? Czy chciałbyś spróbować swoich sił w pisaniu gęsim piórem? Jeśli tak - Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa to miejsce stworzone dla Ciebie! Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na interaktywne warsztaty z zakresu piśmiennictwa, papiernictwa i drukarstwa. Odbywają się one w gotyckim kościółku św. Barbary w Grębocinie, w niecodziennym otoczeniu.

  2017-01-26 23:42

  miejscowość:Grębocin

  dostepność atrakcji:

 • Park Linowy Włocławek

  Park Linowy Włocławek0

  Włocławski park linowy to przygoda dla całej rodziny. Jeśli szukacie miejsca, w którym Wasze dzieci będą mogły się wyszaleć, to jest to doskonałe miejsce ku temu!

  2016-12-12 08:00

  miejscowość:Włocławek

  dostepność atrakcji:w sezonie - od wiosny do jesieni

 • Muzeum Kolejki Wąstkotorowej w Wenecji

  Muzeum Kolejki Wąstkotorowej w Wenecji0

  Które z dzieci nie chciałoby odbyć podróży kolejką, w dodatku wąskotorową? Jeśli chcecie wraz z dziećmi posłuchać opowieści o kolejce, to zajrzycie do Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji a następnie wybierzcie się w podróż Koleją.

  2014-03-24 12:29

  miejscowość:Wenecja

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Muzeum Zabawek i Bajek w Toruniu

  Muzeum Zabawek i Bajek w Toruniu0

  Muzeum zajmuje pierwsze piętro urokliwej kamienicy z pruskiego muru, z wieżyczką i ogrodem przy zbiegu ulic Bydgoskiej i Konopnickiej. Bajkowy wygląd budynku współgra z eksponatami, które można w nim oglądać.

  2013-10-28 21:15

  miejscowość:Toruń

  dostepność atrakcji:cały rok 

 • Miasto dinozaurów czyli... JURAPARK Solec

  Miasto dinozaurów czyli... JURAPARK Solec0

  Jest takie miejsce w Polsce, gdzie w centrum miejskiego parku, obok wiewiórek i ptaków, mieszka… ponad 100 dinozaurów. Aby dotrzeć do każdego z nich musimy podążać specjalnie wytyczoną ścieżką dydaktyczną – dzięki niej spotkamy m.in. tyranozaura, alozaura i diplodoka, wykonane z precyzją i dbałością o najmniejsze szczegóły i poznamy miliony lat dziejów naszej planety – od kambru do dnia dzisiejszego.

  2013-04-19 11:30

  miejscowość:Solec Kujawski

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Z głową wśród gwiazd czyli... wizyta w Planeterium Toruń

  Z głową wśród gwiazd czyli... wizyta w Planeterium Toruń0

  Będąc w mieście Mikołaja Kopernika tego miejsca nie można ominąć. To świat wybuchających supernowych, okazałych mgławic i nieodkrytych jeszcze planet.

  2012-12-13 14:03

  miejscowość:Toruń

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Z wizytą u Popiela czyli... Mysia Wieża w Kruszwicy0

  Historia nie musi być nudna. Żeby się o tym przekonać trzeba udać się do Kruszwicy, która według legendy była pierwszą stolica Polski, wejść na sam szczyt Mysiej Wieży po 109 krętych schodach i wytężyć słuch. Być może uda się Wam posłuchać, jak myszy cichutko opowiadają historię niegodziwego króla Popiela. Gdyby Wam się nie udało, to przeczytajcie ją teraz sami:

  2012-12-12 14:26

  miejscowość:Kruszwica

  dostepność atrakcji:cały rok

wyświetlanie rekordów 1 - 10 z 22