dzisiaj jest niedziela, 21 kwietnia 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

województwo kujawsko-pomorskie

zmień:
kujawsko-pomorskie

Województwo kujawsko – pomorskie to przede wszystkim malownicze pagórki, pola, lasy i liczne jeziora. Region niezwykle ciekawy pod względem etnograficznym jak i historycznym. Toruń słynie z klimatycznego Starego Miasta, wypieku pierników oraz planetarium - jak przystało na miejsce narodzin Mikołaja Kopernika. Bydgoszcz, choć mniej znana i popularna, ma również do zaoferowania kilka atrakcji, takich jak Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” – idealne miejsce na spacer, jazdę na rolkach czy rowerze a zimą na sankach lub nartach. Kujawy inspirują ponadto do spotkań z przeszłością. W Biskupinie warto wziąć udział w odbywającym się we wrześniu festynie archeologicznym oraz przejechać się zabytkową kolejką wąskotorową do pobliskiej Wenecji. Natomiast w Rogowie można podziwiać modele olbrzymich dinozaurów w największym w Polsce parku jurajskim. Moc atrakcji dla dzieci gwarantowana!

Atrakcje

Noclegi

 • Prawie jak na Missisipi czyli... przeprawa promowa w Nieszawie0

  Jest to niecodzienna atrakcja, szczególnie dla maluchów, którą można wykorzystać w drodze na wakacje, jako ciekawy sposób na zmianę środka transportu.

  2012-12-12 13:53

  miejscowość:Nieszawa

  dostepność atrakcji:sezonowa

 • Rodzinne jodowanie czyli... tężnie w Ciechocinku

  Rodzinne jodowanie czyli... tężnie w Ciechocinku0

  Tężnie w Ciechocinku są największymi tego typu konstrukcjami drewnianymi w Europie. Zostały wybudowane pomiędzy 1824 i 1859 rokiem. Wspólnie tworzą podkowę długości 1740 m, wysokie na blisko 16 metrów robią wrażenie swoim ogromem.

  2012-12-12 13:29

  miejscowość:Ciechocinek

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Nie tylko Piza ma Krzywą Wieżę czyli... test na niewinność pod Krzywą Wieżą w Toruniu

  Nie tylko Piza ma Krzywą Wieżę czyli... test na niewinność pod Krzywą Wieżą w Toruniu0

  Ta średniowieczna baszta usytuowana przy ul. Pod Krzywą Wieżą 1 zawdzięcza swą nazwę znacznemu odchyleniu od pionu (1,40 m). Wg legendy jest miejscem, gdzie można sprawdzić swoją niewinność. Posłuchajcie…

  2012-12-12 13:12

  miejscowość:Toruń

  dostepność atrakcji:cały rok

 • ZOO w Bydgoszczy czyli... Ogród Fauny Polskiej0

  Do ZOO już Was wprawdzie zapraszaliśmy, ale mimo to zachęcamy do odwiedzenia Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Znajduje się tu bowiem ZOO inne niż wszystkie. To Ogród Fauny Polskiej, który wyspecjalizował się w ekspozycji i hodowli zwierząt występujących w Polsce i w związku z tym często bagatelizowanych i uznawanych za pospolite, podczas gdy przeciętny mieszkaniec miasta widuje je nie częściej niż niedźwiedzia himalajskiego!

  2012-12-12 12:36

  miejscowość:Bydgoszcz

  dostepność atrakcji:cały rok

 • U zapustnych przebierańców czyli... wizyta w Muzeum Etnograficznym we Włocławku

  U zapustnych przebierańców czyli... wizyta w Muzeum Etnograficznym we Włocławku0

  To propozycja dla troszkę starszych miłośników dziejów wsi polskiej. Wystawa Muzeum Etnograficznego mieści się w budynku zabytkowego spichrza. Na trzech piętrach przedstawia wieś na Kujawach i Ziemi Dobrzyńskiej z przełomu XIX iXX wieku, pokazując najistotniejsze elementy nieistniejącej już kultury ludowej.

  2012-12-11 13:34

  miejscowość:Włocławek

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Szaleństwa wodne czyli... Park Wodny w Solcu Kujawskim0

  Solec Kujawski ma nie lada gratkę dla amatorów pływania pod dachem i rozmaitych zabaw z wodą związanych. Park Wodny położony na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji to najnowocześniejszy obiekt tego typu w regionie.

  2012-12-11 12:49

  miejscowość:Solec Kujawski

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Skrzyżowanie rzek czyli... Akwedukt w Fojutowie

  Skrzyżowanie rzek czyli... Akwedukt w Fojutowie0

  Co się dzieje, gdy spotykają się dwie drogi? Budujemy skrzyżowanie. Ale co się wydarzy, gdy spotka się rzeka z kanałem?... Obydwa cieki wodne mają swój kierunek, przepływa nimi określona ilość wody… Gdyby się spotkały, trudno byłoby z całą pewnością stwierdzić, co by się wydarzyło podczas wielkiej ulewy. Możliwa byłaby wówczas ogromna powódź.

  2012-12-11 12:09

  miejscowość:Fojutowo

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Krzywa wieża na wyspie czyli... zamek krzyżacki w Świeciu0

  Krzywa wieża i to na wyspie – gdzie to może być, zapytacie. Otóż niedaleko miasta Świecie, w widłach Wisły i Wdy, znajduje się częściowo zachowana krzyżacka twierdza. Jest nazywana „zamkiem wodnym”, z racji trudnego dostępu podczas wezbranych wiosennych wód.

  2012-10-07 19:06

  miejscowość:Świecie

  dostepność atrakcji:maj - wrzesień

 • Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”0

  Wszystkie drogi małych podróżników prowadzą do… Bydgoszczy. Znów Was tam zapraszamy, tym razem do dzielnicy Myślęcinek i położony w jej obszarze największy w Polsce park miejski. Zajmuje on obszar ponad 800-set hektarów, będąc enklawą zalesionych wzgórz, jarów poprzecinanych strumykami, chętnie odwiedzaną nie tylko przez mieszkańców Bydgoszczy, ale także turystów z innych rejonów Polski.

  2012-10-07 18:26

  miejscowość:Bydgoszcz

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Jak to na wsi onegdaj bywało czyli... Kujawsko-Dobrzyński Park Etnograficzny w Kłóbce

  Jak to na wsi onegdaj bywało czyli... Kujawsko-Dobrzyński Park Etnograficzny w Kłóbce 0

  Przepis na zachwycone i zainteresowane historią dziecko? – wizyta w Kłóbce! To urokliwe miejsce na Kujawach pod Włocławkiem, leżące nad jeziorem Radzikowo, nazywane „Perłą Kujaw”, gdzie osoby wrażliwe na krajobrazy i ciekawe historie znajdą coś dla siebie. Bujne lasy, wiele jezior, wodospad, będący rzadkością w nizinnych częściach kraju, klasycystyczny dworek z angielskim ogrodem, kościół w stylu neogotyckim, zabytkowy cmentarz oraz niezwykle ciekawy skansen.

  2012-10-07 18:12

  miejscowość:Kłóbka

  dostepność atrakcji:cały rok

wyświetlanie rekordów 11 - 20 z 22