dzisiaj jest niedziela, 21 kwietnia 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy

2018-01-04 01:34

Muzeum Mydła i Historii Brudu to żywe muzeum. Aby wprowadzić zwiedzających w atmosferę mydlanych opowieści, każda tura zwiedzania rozpoczyna się od warsztatów mydlarskich. Goście dobierają kolor, zapach, dodatki i kształt własnego, glicerynowego mydła, które staje się praktyczną pamiątką z wizyty. Podczas oprowadzania turyści mogą dotykać przedmiotów, zobaczyć ich działanie czy samemu wejść w rolę średniowiecznego mieszczanina lub przedwojennej praczki. Dla dzieci i dorosłych to niebywała frajda.

To tutaj Goście dowiedzą się o przyczynie powstania i pochodzenia wielu przedmiotów czy zwyczajów, które znamy z książek, filmów, obrazów. Niezwykłe ciekawostki o starożytnej Grecji, Rzymie, jak wyglądała higiena w średniowieczu czy obyczajowość na dworze królów francuskich. Kiedy powstał proszek do prania i jak radzono sobie w czasach powojennych w komunistycznej Polsce.

Muzeum Mydła i Historii Brudu to utytułowana jednostka. Doceniany przez turystów, portale branżowe, a także oficjalne gremia, jak choćby Certyfikat za Najlepszy Produkt Turystyczny w 2017 roku.

Tylko dokonanie wcześniejszej rezerwacji gwarantuje wejście. Rezerwacje pod numerem (52) 515-70-15, dzwoniąc pomiędzy 10:00 a 18:00.

Wizyta trwa ok 60 minut.

Muzeum znajduje się w centrum Bydgoszczy, przy ulicy Długiej 13, tuż obok Starego Rynku, Wyspy Młyńskiej i Opery Nova.

Zapraszamy także do kontaktu mailowego: warsztaty@muzeummydla.pl

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.