dzisiaj jest sobota, 13 lipca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

województwo śląskie

zmień:
śląskie

Województwo śląskie z pozoru nie kojarzy się jako rejon atrakcyjny turystycznie dla dzieci i rodziców. Nic bardziej mylnego! Górny Śląsk obfituje w ciekawe zabytki techniki, często unikalne na skalę europejską. Zwiedzanie kopalni węgla oraz srebra i ołowiu to z pewnością nietuzinkowa atrakcja. Można podziwiać urządzenia wydobywcze, narzędzia dawnych gwarków i spotkać się oko w oko ze Skarbnikiem, dobrym duchem kopalni, który strzeże górników, a zagubionym pomaga odnaleźć drogę na powierzchnię. Województwo śląskie to również pasma górskie Beskidu Śląskiego, Małego i Żywieckiego świetnie przygotowane na odwiedziny turystów w każdym wieku. Łagodne beskidzkie zbocza latem przyciągają rzesze piechurów, a zimą narciarzy. To idealna kraina na rozpoczęcie przygody z turystyką górską.

Atrakcje

Noclegi

 • Wspinanie z dziećmi na Jurze – Trzebniów

  Wspinanie z dziećmi na Jurze – Trzebniów0

  W poszukiwaniu miejsc idealnych do wspinania dla dzieci śmiało możecie wybrać się do Trzebniowa, małej miejscowości, gdzie znajduję się kilka skał. Pierwszą najbliżej usytuowaną jest Kacza skała, na której mogą się powspinać ci bardziej zaawansowani.

  2019-10-03 14:42

  miejscowość:Trzebniów

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Wspinanie z dziećmi na Jurze – przedstawiamy Łutowiec

  Wspinanie z dziećmi na Jurze – przedstawiamy Łutowiec0

  Jadąc na Jurę i spacerując wśród pięknych wapiennych skał pewnie nie raz zastanawialiście się, gdzie można by było zabrać swoje pociechy, aby mogły spróbowały swoich sił we wspinaczce. Jednym z ciekawych i urokliwych miejsc jest Łutowiec.

  2019-10-03 14:17

  miejscowość:Łutowiec

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu – Podziemna Przygoda

  Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu – Podziemna Przygoda0

  Fascynująca przygoda wśród historycznych wyrobisk górniczych i niezapomniana wyprawa w głąb Ziemi – tylko w Sztolni Królowa Luiza!

  2019-07-16 12:51

  miejscowość:Zabrze

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Kompleks zamkowy w Tarnowicach Starych

  Kompleks zamkowy w Tarnowicach Starych0

  Zamek Tarnowice Stare stanowi jeden z najstarszych i najcenniejszych przykładów architektury renesansowej na terenie Górnego Śląska. Budynek został wzniesiony w latach 1520-1570, za sprawą rycerza Piotra Wrochema. Wprawdzie na przestrzeni wieków zamek zmieniał swoich właścicieli, którzy dokonywali licznych remontów, lecz na szczęście zachował się renesansowy charakter budynku.  

  2017-04-19 15:02

  miejscowość:Tarnowskie Góry

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Jaskinia Głęboka

  Jaskinia Głęboka0

  Wędrując po skałkach Góry Zborów lub odwiedzając zamki w Mirowie i Bobolicach warto zajrzeć do Jaskini Głębokiej. Od 1 czerwca 2013 r. udostępniono zwiedzającym dodatkowe korytarze.

  2016-10-17 10:45

  miejscowość:Podlesice

  dostepność atrakcji:od 15 kwietnia do 31 października

 • Etno Muzeum Zaczarowana Chata w Rudach

  Etno Muzeum Zaczarowana Chata w Rudach0

  Lubisz historię i ciekawe opowieści,ale myślisz ,że muzeum to nuda? Przekonaj się,że Etno Muzeum Zaczarowana Chata jest inne. Jest niezwykłe i zaskakujące ! Możesz obejżeć tu dwie wystawy pierwsza dotyczy kultury Indian Ameryki Pół i Płd, druga opowiada o kulturze polskiej, a w szczególności Śląska.

  2016-03-04 09:50

  miejscowość:Rudy

  dostepność atrakcji:Cały rok (wizyta po uzgodnieniu telefonicznym)

 • Muzeum w Chorzowie

  Muzeum w Chorzowie0

  Muzeum w Chorzowie zostało utworzone jako Muzeum Ziemi Bytomskiej w 1934 r.Powstało po przejęciu przez miasto Chorzów kolekcji Muzeum Powiatowego wŚwiętochłowicach powołanego w 1925 r. Obecnie posiada bogatą ofertę edukacyjną dla dzieci i młodzieży.

  2013-11-01 17:44

  miejscowość:Chorzów

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Kraina aniołów czyli... Izba Twórcza Jana Wiewióra

  Kraina aniołów czyli... Izba Twórcza Jana Wiewióra0

  Przy olsztyńskim rynku stoi 100-letnia pobielana chałupa z zielonymi okiennicami i czerwonym dachem i samym swoim wyglądem zaprasza przechodniów. Wejdziecie?

  2013-05-08 22:58

  miejscowość:Olsztyn k/Częstochowy

  dostepność atrakcji:cały rok

 • U Łyska w pracy czyli... Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego "Guido"0

  Wielu z Was było na Giewoncie lub nawet na Rysach, wielu było na wieżach widokowych i każdy chce być wyżej i wyżej. A my chcemy zaprosić Was poniżej poziomu gruntu – w głąb ziemi. Chcecie?

  2012-12-06 10:26

  miejscowość:Zabrze

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Małyszomania czyli... Galeria Sportowych Trofeów Adama Małysza0

  „Leć Adam, leć!” O kim mowa? Oczywiście – o największym w historii polskich skoczków narciarskich sportowcu – Adamie Małyszu.

  2012-12-06 09:57

  miejscowość:Wisła

  dostepność atrakcji:cały rok

wyświetlanie rekordów 1 - 10 z 26