dzisiaj jest środa, 18 września 2019
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

województwo śląskie

zmień:
śląskie

Województwo śląskie z pozoru nie kojarzy się jako rejon atrakcyjny turystycznie dla dzieci i rodziców. Nic bardziej mylnego! Górny Śląsk obfituje w ciekawe zabytki techniki, często unikalne na skalę europejską. Zwiedzanie kopalni węgla oraz srebra i ołowiu to z pewnością nietuzinkowa atrakcja. Można podziwiać urządzenia wydobywcze, narzędzia dawnych gwarków i spotkać się oko w oko ze Skarbnikiem, dobrym duchem kopalni, który strzeże górników, a zagubionym pomaga odnaleźć drogę na powierzchnię. Województwo śląskie to również pasma górskie Beskidu Śląskiego, Małego i Żywieckiego świetnie przygotowane na odwiedziny turystów w każdym wieku. Łagodne beskidzkie zbocza latem przyciągają rzesze piechurów, a zimą narciarzy. To idealna kraina na rozpoczęcie przygody z turystyką górską.

Atrakcje

Noclegi

 • Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu – Podziemna Przygoda

  Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu – Podziemna Przygoda0

  Fascynująca przygoda wśród historycznych wyrobisk górniczych i niezapomniana wyprawa w głąb Ziemi – tylko w Sztolni Królowa Luiza!

  2019-07-16 12:51

  miejscowość:Zabrze

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Kompleks zamkowy w Tarnowicach Starych

  Kompleks zamkowy w Tarnowicach Starych0

  Zamek Tarnowice Stare stanowi jeden z najstarszych i najcenniejszych przykładów architektury renesansowej na terenie Górnego Śląska. Budynek został wzniesiony w latach 1520-1570, za sprawą rycerza Piotra Wrochema. Wprawdzie na przestrzeni wieków zamek zmieniał swoich właścicieli, którzy dokonywali licznych remontów, lecz na szczęście zachował się renesansowy charakter budynku.  

  2017-04-19 15:02

  miejscowość:Tarnowskie Góry

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Jaskinia Głęboka

  Jaskinia Głęboka0

  Wędrując po skałkach Góry Zborów lub odwiedzając zamki w Mirowie i Bobolicach warto zajrzeć do Jaskini Głębokiej. Od 1 czerwca 2013 r. udostępniono zwiedzającym dodatkowe korytarze.

  2016-10-17 10:45

  miejscowość:Podlesice

  dostepność atrakcji:od 15 kwietnia do 31 października

 • Etno Muzeum Zaczarowana Chata w Rudach

  Etno Muzeum Zaczarowana Chata w Rudach0

  Lubisz historię i ciekawe opowieści,ale myślisz ,że muzeum to nuda? Przekonaj się,że Etno Muzeum Zaczarowana Chata jest inne. Jest niezwykłe i zaskakujące ! Możesz obejżeć tu dwie wystawy pierwsza dotyczy kultury Indian Ameryki Pół i Płd, druga opowiada o kulturze polskiej, a w szczególności Śląska.

  2016-03-04 09:50

  miejscowość:Rudy

  dostepność atrakcji:Cały rok (wizyta po uzgodnieniu telefonicznym)

 • Dzieciaki lubią skakać czyli ... JumpWorld Park Trampolin w Zabrzu

  Dzieciaki lubią skakać czyli ... JumpWorld Park Trampolin w Zabrzu0

  JumpWorld to pierwsza sieć Parków Trampolin na Śląsku gwarantujący niezwykłe doznania i zabawę na najwyższym poziomie. Wiek nie ma znaczenia, tu wszyscy odnajdą coś dla siebie. To doskonałe miejsce dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

  2015-10-30 13:23

  miejscowość:Zabrze

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Muzeum w Chorzowie

  Muzeum w Chorzowie0

  Muzeum w Chorzowie zostało utworzone jako Muzeum Ziemi Bytomskiej w 1934 r.Powstało po przejęciu przez miasto Chorzów kolekcji Muzeum Powiatowego wŚwiętochłowicach powołanego w 1925 r. Obecnie posiada bogatą ofertę edukacyjną dla dzieci i młodzieży.

  2013-11-01 17:44

  miejscowość:Chorzów

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Kraina aniołów czyli... Izba Twórcza Jana Wiewióra

  Kraina aniołów czyli... Izba Twórcza Jana Wiewióra0

  Przy olsztyńskim rynku stoi 100-letnia pobielana chałupa z zielonymi okiennicami i czerwonym dachem i samym swoim wyglądem zaprasza przechodniów. Wejdziecie?

  2013-05-08 22:58

  miejscowość:Olsztyn k/Częstochowy

  dostepność atrakcji:cały rok

 • U Łyska w pracy czyli... Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego "Guido"0

  Wielu z Was było na Giewoncie lub nawet na Rysach, wielu było na wieżach widokowych i każdy chce być wyżej i wyżej. A my chcemy zaprosić Was poniżej poziomu gruntu – w głąb ziemi. Chcecie?

  2012-12-06 10:26

  miejscowość:Zabrze

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Małyszomania czyli... Galeria Sportowych Trofeów Adama Małysza0

  „Leć Adam, leć!” O kim mowa? Oczywiście – o największym w historii polskich skoczków narciarskich sportowcu – Adamie Małyszu.

  2012-12-06 09:57

  miejscowość:Wisła

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Śląski Ogród Zoologiczny0

  Jak każde większe miasto, tak i Chorzów ma ZOO i to trzecie co do wielkości w Polsce! W Śląskim Ogrodzie Zoologicznym atrakcji jest pod dostatkiem. Sprawdźcie sami!

  2012-11-28 12:20

  miejscowość:Chorzów

  dostepność atrakcji:cały rok

wyświetlanie rekordów 1 - 10 z 25