dzisiaj jest piątek, 28 stycznia 2022
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Etno Muzeum Zaczarowana Chata w Rudach

Wystawy są szczególne ponieważ ta dotycząca Indian zawiera wiele oryginalnych eksponatów i liczne wierne repliki.Wystawa związana z kultura polską obejmuje zgromadzone przedmioty oraz autorskie prace Barbary i Ireny Kmiecik.Rzeżby-Tak !,ruchome obrazy -Tak ! Stanowia nawiązanie do przedstawianej w nietypowy sposób naszej kultury. Obejmują dawne wierzenia i zwyczaje ludowe,liczne obrzędy i wiele innych pasjonujacych tematów.
Muzeum można zwiedzać samemu bądż z przewodnikiem.

Gościom indywidualnym oferowane są również artystyczne pamiątki w naszej mini galerii. Tematy historii i etnografii sa pasjonującezarówno dla młodszych jak i starszych.

Etno Muzeum Zaczarowana Chata przygotowała dla grup zorganizowanych (przedszkolno/szkolno licealnych i innych) różne atrakcyjne możliwości. W związku z tym czas jaki mogą u nas spędzić wynosi od 1 do 5 godz.
W ofercie są zajecia na dworze ,na torze przeszkód i w zielonym labiryncie. Dotyczą one zabaw i gier sprawnościowych indiańskich i nie tylko.

Etno Muzeum organizuje również ciekawe zajęcia manualne. Są w bardzo różnej skali trudnosci i zaangazowania z nastawieniem na sprawność manualną i ekologiczne podejscie do materiałów. W związku z tym od prac z papierem,przez gline stare opakowania,materiały typu drut i te wzięte z przyrody.

Prowadzony jest także teatr lalkowy. Rózne przedstawienia skierowane są zarówno do młodszej widowni jak i do dorosłych odbiorców. Spektakle można obejżec na miejscu w czasie zajęć lub zaprosic aktorów do szkół. Całość wieńczymy ogniskiem.

Oferta jest stale wzbogacana i zmieiana, więc praktycznie każdorazowa wizyta w Etno Muzeum Zaczarowana Chata przyniesie nowe wrażenia. Części programu uzgadniane są wcześniej.

Organizujemy również zabawy urodzinowe dla dzieci.

Chociaż jesteśmy muzeum jestesmy żywą stale zmieniającą się placówką

Komentarze

Gość - krzysztof goral 2016-04-27 16:57

bardzo ciekawe miejsce do zwiedzania niespotykane eksponaty pokazywane w nie codzienny sposób atmosfera miła różnorodne zajęcia stanowią naprawdę nie lada atrakcję można tu miło i spokojnie spędzić czas

Gość - Warto zobaczyć 2016-08-05 23:52

Jeśli wybieracie się z dziećmi do Rud to koniecznie trzeba odwiedzić Zabytkową Stację Kolejki Wąskotorowej ponieważ wygląda jak w innej epoki i przejechać się kolejką. Można też odwiedzić park (Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy) w którym jest plac zabaw.

Gość - Kasia 2017-02-08 12:17 przyznana ocena:

Etno Muzeum to ciekawe miejsce w tej okolicy. Przebywając tam z dziećmi świetnie się bawiliśmy. Jest tam mnóstwo zajęć dla dzieci: warsztaty, prace ręczne itp. Samo miejsce jest fantastyczne, bajkowe jakby było się w innym świcie . Przy okazji zabawy dzieci nabywają też wiedzę i kulturę Indian oraz tradycje Polskie. W Etno Muzeum możliwe jest też zorganizowanie imprez urodzinowych dla dzieci.

Gość - maja 2017-02-22 15:08 przyznana ocena:

Szczerze polecam to miejsce. Widac,ze wlascicielka zyje tym co robi. Milo spedzilismy tam czas.

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.