dzisiaj jest niedziela, 23 czerwca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Afrykarium we wrocławskim zoo

2019-06-18 15:15

Afrykarium zostało otwarte przed niespełna dwoma laty, od tego czasu bije rekordy popularności. W nowocześnie urządzonych salach i basenach organizatorzy postanowili stworzyć przeglądową wystawę, która będzie umożliwiała poznanie zwierząt pochodzących z różnych zakątków Czarnego Lądu. Nowocześnie urządzony budynek umożliwia bezpieczne i komfortowe poznanie fauny i flory pochodzącej z tego fascynującego kontynentu.

Patrząc z perspektywy usytuowania naszego kraju, Afryka rozpoczyna się wybrzeżem Morza Śródziemnego. Nic zatem dziwnego, że pierwszą z sal poświęcono faunie i florze żyjącej właśnie w tych regionach. Żyjące w rafie koralowej ryby i inne organizmy poruszają swoim pięknem. Podziwiać je można przez ogromne szyby i przezroczyste dna basenów, co zapewnia przeżycia pamiętane przez długi czas.

Podobnie jest z Nilem, z którym również wiele osób i w naszym kraju ma liczne wyobrażenia. Ta jedna z najdłuższych rzek naszego globu może poszczycić się bardzo bogatą fauną, którą w znakomitej większości możesz zobaczyć na własne oczy bez konieczności wyprawy do źródeł tej rzeki. Wrocławski ogród zoologiczny jest przecież znacznie bliżej, co znacznie ułatwia zaplanowanie wycieczki, jak również pozwoli na zmniejszenie kosztów całego przedsięwzięcia.

Afrykarium słynie przede wszystkim z kilkudziesięciu basenów, co czyni z niego jedno z największych tego typu miejsc na całym kontynencie europejskim. Poza wspomnianymi zwierzętami wodnymi z Morza Śródziemnego i dorzecza Nilu, możesz tu również zobaczyć także gatunki żyjące w Kanale Mozambickim i innych wodach okalających kontynent afrykański.

Organizatorzy tworzący Afrykarium nie zapomnieli o przedstawicielach gatunków zwierząt żyjących na lądzie. Dzięki ich starannej pracy możesz podziwiać między innymi zwierzęta żyjące na sawannach a także w dżunglach Kongo. W ten sposób każdy z odwiedzających to szczególne miejsce we wrocławskim ogrodzie zoologicznym może poznać znakomitą większość gatunków zwierząt zamieszkujących kontynent afrykański. Kilkadziesiąt minut w tym miejscu będzie świetnym odpowiednikiem afrykańskiego safari.

Każdą z osób odwiedzających Afrykarium istniejące we wrocławskim zoo czeka dodatkowa atrakcja, będąca pewnego rodzaju niespodzianką. W części budynku znajduje się Odrarium, które jest miejscem, w którym można poznać gatunki zwierząt zamieszkujących dorzecze drugiej co do wielkości spośród polskich rzek. Wizyta w tym miejscu umożliwia poznanie Odry od jej źródeł znajdujących się po czeskiej stronie Karkonoszy aż po Zalew Szczeciński i ujście rzeki do Morza Bałtyckiego. Wiele z osób, które do tej pory odwiedziły Odrarium wspominają tę wizytę jako coś niemal równie egzotycznego jak oglądanie kolorowych rybek z rafy koralowej Morza Śródziemnego u wybrzeży Afryki. Przekonaj się na własne oczy, jak wiele wiesz o tym, co żyje w polskich rzekach.

Afrykarium wrocławskiego ogrodu zoologicznego jest jednym z największych tego typu obiektów w całej Europie, dlatego warto rozważyć wizytę w tym miejscu. Wycieczka w gronie rodziny lub znajomych z całą pewnością dostarczy wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę Goldenapartments.pl będącej właścicielem apartamentów we Wrocławiu.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.