dzisiaj jest wtorek, 07 lipca 2020
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kierunek morze, czyli wakacje z dzieckiem nad Bałtykiem

2020-02-25 22:21

Nad morzem można nawdychać się jodu, który odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie tarczycy i zdrowy metabolizm, ale też poprawić nawilżenie śluzówki nosa, usunąć zanieczyszczenia zalegające w drogach oddechowych czy ogólnie dotlenić organizm dzięki naturalnemu solankowemu aerozolowi, który dostaje się do organizmu podczas spaceru po plaży.

Prozdrowotne zalety wypoczynku nad morzem

Jod nie jest jedynym powodem, dla którego wiele rodzin decyduje się na wakacje z dzieckiem nad morzem. Co prawda to działanie jodu jest najbardziej zauważalne, ponieważ widocznie wpływa na regulacje hormonów tarczycy oraz na wydolność układu krążenia, nerwowego i mięśniowego. Niedobór jodu skutkuje złym samopoczuciem, zmęczeniem oraz obniżoną koncentracją.

Wczasy z dziećmi nad morzem będą równie dobre dla dorosłych, a w szczególności do tych, którzy zmagają się z problemami z ciśnieniem. Według specjalistów kardiologów osoby, mające problemy z sercem zauważają o wiele mniej epizodów sercowych podczas wczasów nad morzem.

Co robić nad morzem, gdy pogoda nie dopisuje?

Będąc nad morzem, warto nawet w niepogodę ubrać ciepło siebie i dzieci, a następnie wybrać się na spacer po plaży. Jednakże jeśli dzieci zaczną się za bardzo nudzić, to po spacerze możesz się zdecydować na zwiedzanie nadmorskiej okolicy. Wymarzone wakacje w górach masz już za sobą, a co z morzem? Nie planuj całego wyjazdu tak, by wyłącznie dzieci się dobrze bawiły. Pamiętaj, że atmosfera na wczasach zależy od Twojego nastawienia, więc jeśli nie zrobisz na wakacjach czegoś, co i Tobie sprawi przyjemność, to prawdopodobnie zamiast wypoczęty, wrócisz z urlopu zmęczony. Jeśli masz ochotę pozwiedzać w niepogodne dni te miejsca, które niekoniecznie będą atrakcyjne dla dzieci, czyli zabytki historyczne, muzea i zamki, to nic nie powinno Cię powstrzymywać. Zaplanuj dzień! Połowę dnia przeznacz na wspólne zwiedzania, a połowę na zabawę w aquaparku lub publicznej pływalni.

Gdzie warto pojechać?

Odwiedziłeś już wszystkie popularne pomorskie miejscowości i szukasz nowego miejsca docelowego, które będzie blisko morza? Polecamy Kaszuby. Znajdziesz tam piękne lasy, jeziora i rzeki. Na Kaszubach odpoczniesz nad wodą, na spływach kajakowych oraz podczas pieszych i rowerowych wędrówek. Jeśli chcesz pokazać dzieciom najlepsze muzea na Kaszubach, to wybierz się do Wejherowa, Rumi i Redy, czyli Małego Trójmiasta Kaszubskiego. W Wejherowie poznasz historię i kulturę Kaszub w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, a w Rumi możesz pokazać dzieciom ogromną Kaktusiarnię, gdzie znajdziesz rośliny z całego świata (Hodowla kaktusów i roślin sukulentycznych).

Na Kaszubach dla siebie znajdą coś również wielbiciele aktywnego wypoczynku, którzy z pewnością chętnie zwiedzą Wdzydzki Park Krajobrazowy, Tucholski Park Krajobrazowy i Zaborski Park Krajobrazowy. Na terenie Kaszub znajduje się też Park Narodowy Bory Tucholskie, którego siedziba mieści się w Charzykowach.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.