dzisiaj jest sobota, 13 lipca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Nad polskie morze z dzieckiem

2019-10-03 11:31

Pobyt nad polskim morzem to może być strzał w dziesiątkę.

Zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Nasze maluchy nie są narażone na trudy dalekich podróży, a nad Bałtykiem, latem, czeka moc niespodzianek i ciekawych zajęć. Przeszukując miejscowości polskiego wybrzeża, warto zastanowić się nad okolicami Mielna i Kołobrzegu.

Co w tych okolicach takiego fajnego?

Po pierwsze – szerokie i czyste plaże, gdzie każdy znajdzie miejsce dla swojej rodziny. Plaże piaszczyste, co docenią zwłaszcza dzieci, tęskniące całą zimę za fosami i zamkami z piasku. Środkowe wybrzeże oddalone jest od portów, w których odbywa się załadunek i rozładunek okrętów. Statki transportowe i pasażerskie przepływają w znacznej odległości od plaży, redy i kotwicowiska są mocno oddalone, dzięki czemu woda Bałtyku w tym rejonie jest czysta, nie zanieczyszczona paliwem i innymi toksycznymi substancjami.

Po drugie, środkowe wybrzeże to dodatkowe atrakcje, które pod uwagę powinni wziąć rodzice wybierający się na wczasy z dziećmi. Nasza pogoda bywa kapryśna, lubi płatać figle, a to każe zapobiegliwym rodzicom przygotować się na każdą ewentualność. Ostatecznie, wizja deszczowej pogody i unieruchomienia z dziećmi w małym pokoju czy domku może przerazić każdego. Dlatego, wybierając miejsce na rodzinne wczasy warto wziąć pod uwagę, co będziecie z dziećmi robili w razie niepogody.

Co robić w Mielnie, gdy pada i zimno?

Dla niektórych osób wyznacznikiem będzie dostęp do internetu, dla innych tętniąca życiem okolica. Decydując się na okolice Mielna, rodzice i dzieci na pewno nie będą rozczarowani. W razie niepogody można udać się do Wesołego Miasteczka, oceanarium, odwiedzić domek zbudowany do góry nogami. Zabawne efekty wywołane zaburzoną pracą błędnika – murowane. Niezapomnianych wrażeń dostarczy przejażdżka szynobusem czy przeprawa morska statkiem ‘KOSZAŁEK”. Okolica Mielna to sieć pieszych i rowerowych szlaków turystycznych. Można tu też skorzystać licznych smażalni i restauracji w okolicy, choćby tej w pobliskim Unieściu, słynącej ze świeżutkiej ryby prosto z kutra rybackiego. W samym Mielnie znajdziecie mnóstwo sklepów i sklepików, spożywczych, z pamiątkami, z ubraniami. Znajdują się tu również dwa markety, gdzie można zrobić zaopatrzenie dla całej rodziny.

Koszalin i Kołobrzeg – tych miast nie trzeba zachwalać

Niedaleko Mielna znajduje się Kołobrzeg, którego zabytki warto obejrzeć o każdej porze i przy każdej pogodzie, pójść na romantyczny spacer kołobrzeskim molo, odkryć przygodę, wspinając się na Latarnię Morską, dla chłopców na pewno ciekawe okaże się Muzeum Oręża Polskiego czy rejsy wycieczkowe po morzu statkami „Pirat” o „Viking”. W nieodległej Dobrzycy znajdują się ogrody tematyczne Hortulus. Innym miastem, które warto odwiedzić to Koszalin, gdzie znajdziemy kino, galerie handlowe. Będąc w Koszalinie, warto pójść z dziećmi do Parku Wodnego, parku linowego, odwiedzić górę Chełmską z wieżą widokową. W Koszalinie znajduje się kręgielnia, sportowa dolina, korty squasha, motopark czy indiańska wioska.

Mielno dla starszych i młodszych

Starsi znajdą tu dla siebie szereg innych atrakcji. Miłośnicy czynnego spędzania czasu mogą skorzystać z jazdy konnej, wypożyczalni rowerów. Można też poszaleć motorówką, spróbować swoich sił w sportach wodnych, jak na przykład nartach wodnych, skoczyć na bangee, czy też wreszcie korzystać z uroków nocnego życia. Nie można się tu nudzić. Dla każdego znajdzie się moc atrakcji. Fakt, czasem trzeba się trzymać za kieszeń, bo pokus nad naszym nieprzewidywalnym morzem jest naprawdę mnóstwo. 

 

Autor artykułu:
Artykuł przygotował Lazurowy Brzeg z Mielenka koło Mielna - ośrodek wypoczynkowy z domkami drewnianymi nad morzem.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.