dzisiaj jest wtorek, 23 lipca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Wakacje z dzieckiem – co warto zobaczyć w zachodniopomorskim?

2021-08-23 12:52

Dziwnów to dobre miejsce na wakacje z dzieckiem

Wakacje z dzieckiem nad Bałtykiem to zawsze dobry pomysł. Dziwnów to urokliwe nadmorskie miasteczko z portem rybackim i szeroką piaszczystą plażą oddzieloną od miasta wydmami. To tutaj odpoczniemy od wielkomiejskiego zgiełku, korzystając z przyjemnością z bogatej infrastruktury turystycznej i niesamowitej nadbałtyckiej przyrody. Nocleg warto zarezerwować w jednym z licznych hoteli – atrakcyjną i dostosowaną do potrzeb dzieci ofertę znajdziemy np. na https://www.starydziwnow.pl/.

Jak spędzić wakacje z dziećmi w Dziwnowie? Pierwszorzędna atrakcja to oczywiście morze i czysta, piaszczysta i strzeżona plaża. Do dyspozycji najmłodszych są zjeżdżalnie i liczne dmuchane atrakcje, jest też możliwość przejażdżek na ciągniętym przez motorówkę bananie. Poza tą najbardziej oczywistą atrakcją w Dziwnowie na pewno nie będziemy się nudzić. Świetną rozrywkę zapewnia Park Linowy Tarzania ze specjalnie przygotowanymi dla dzieci trasami wspinaczkowymi. Warto odwiedzić także Dmuchany Świat Letti Lili, czyli krainę dmuchańców, trampolin i zjeżdżalni, którą z miejsca pokocha każde dziecko. Poza tym do dyspozycji rodzin z dziećmi jest Nadmorski Park Miniatur, w którym możemy zobaczyć miniaturowe wersje wszystkich nadmorskich latarni polskiego wybrzeża oraz poruszające się pomiędzy nimi miniaturowe parowozy. Miłośnikom aktywnego spędzania wolnego czasu z pewnością przypadnie do gustu możliwość jazdy konnej czy przejażdżek rowerowych malowniczymi odcinkami słynnej okołobałtyckiej trasy rowerowej EuroVelo10.

W Kołobrzegu znajdziesz wiele atrakcji dla najmłodszych

Kołobrzeg to równie piękna nadmorska miejscowość, która oferuje liczne atrakcje dla najmłodszych. Poza plażą i nadmorskimi deptakami, podczas spaceru na pewno warto odwiedzić tutejsze molo. Długie na 220 metrów, kilka lat temu podświetlone zachwycającymi kolorowymi iluminacjami na pewno zrobi niezapomniane wrażenie na najmłodszych.

Będąc w Kołobrzegu warto również zajrzeć do... Miasta Myszy. To jedyne muzeum myszy na terenie naszego kraju, prezentuje około 500 gatunków tych sympatycznych zwierzątek. Niezwykłą niespodzianką jest fakt, że całe wnętrze muzeum idealnie odwzorowuje mysią norę.

Młodych pasjonatów militariów ucieszy na pewno wizyta w Muzeum Oręża Polskiego, gdzie możemy podziwiać jedną z największych w Europie kolekcji mundurów, różne rodzaje broni oraz pojazdów wojskowych takich jak czołgi czy samoloty.

Zabierz dzieci na latarnię morską w Świnoujściu

Świnoujście warto odwiedzić ze względu na znajdującą się tutaj najszerszą na polskim wybrzeżu plażę i kąpielisko nagrodzone tytułem Błękitnej Flagi, która jest przyznawana najczystszym i najbezpieczniejszym kąpieliskom nadmorskim. Kolejną atrakcją jest jedna z najwyższych latarni morskich na świecie. Wieża liczy 68 metrów i na jej szczyt prowadzi 308 schodów. Z góry roztacza się niezwykła panorama na miasto i na Bałtyk. W Świnoujściu warto odwiedzić także port, Park Zdrojowy, a także wybrać się na morską wycieczkę jednym z wielu statków wycieczkowych.

Spędź aktywny dzień z dziećmi w aquaparku w Ustroniu Morskim

Będąc w urokliwej miejscowości, jaką jest Ustronie Morskie, warto odwiedzić tutejszy aquapark. To świetna atrakcja w razie deszczu czy chłodu – w aquaparku dostępnych jest wiele atrakcji, basenów i zjeżdżalni, a także kręgielnia i kort tenisowy. To miejsce, w którym na pewno nie sposób się nudzić!

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.