dzisiaj jest sobota, 08 sierpnia 2020
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Gdzie na urlop nad morze w Polsce? Dlaczego warto wybrać Półwysep Helski?

2020-02-25 22:21

Z pewnością pewną zaletą dla niezmotoryzowanych będzie również fakt, że na Hel dociera linia kolejowa. W sezonie do ośrodka można więc dojechać pociągiem dalekobieżnym lub regionalnym z Gdyni. Większość z nich uruchamiana jest specjalnie na okres letni, aby umożliwić turystom dojazd na słynny półwysep.

Hel - ciekawa miejscówka na każdą pogodę

Hel to miasto położone na samym cyplu półwyspu. Plaża jest tam szeroka i atrakcyjna dla turystów, którym podoba się to, że wody oblewają stały ląd od trzech stron. Łatwiej znaleźć dla siebie miejsce nawet w czasie najbardziej turystycznych okresów. Poza tym miejscowość charakteryzuje się dobrze rozwiniętą infrastrukturą noclegową oraz gastronomiczną - roi się tam od dobrej jakości hoteli, pensjonatów, restauracji i barów.

Każdy znajdzie coś interesującego dla siebie czy jedzie z rodziną, czy z grupą znajomych. Oprócz samej plaży Hel oferuje również wiele innych atrakcji. Znajduje się tam chociażby słynne fokarium. Duże zainteresowanie turystów wzbudza karmienie fok przez pracowników, które można obserwować na własne oczy. Zwierzęta te naturalne występują w Morzu Bałtyckim.

W Helu znajduje się również interesująca latarnia morska, jedna z najwyższych na polskim wybrzeżu. Istnieje możliwość wejścia na nią i obserwowanie Bałtyku ze znacznej wysokości. W środku znajdują się również rozmaite wystawy poświęcone latarnictwu. W kwestii kultury, Hel pochwalić może się również dobrze wyposażonym Muzeum Rybołówstwa, które sprawdzi się szczególnie w deszczowe dni.

Na Helu znajdują się również fortyfikacje wojenne związane z wojną obronną 1939 roku stanowiące niegdyś potężny rejon umocnień. W wolnych chwilach warto odwiedzić również ulicę Wiejską, czyli reprezentatywny deptak miasta.

Pozostałe miejscowości półwyspu

Również ciekawą miejscowością leżącą po drodze na Hel jest miasto Jastarnia. Znajdują się tam piękne plaże po obu stronach półwyspu - po stronie otwartego morza oraz Zatoki Gdańskiej. W Jastarni również znajdują się liczne restauracje i miejsca noclegowe, a także, podobnie jak na Helu, pozostałości niegdysiejszych fortyfikacji.

Umiejscowiona jest tam także interesująca latarnia morska, znacznie jednak niższa od większości tego typu obiektów znajdujących się na polskim wybrzeżu. Ciekawym miejscami położonymi w tym rejonie są też liczne rybackie domy wykonane w charakterystycznym stylu, a także port rybacki wraz z molo o długość 120 metrów. Warta uwagi jest również inna letniskowa miejscowość na półwyspie, a mianowicie Jurata.

Znajduje się tam molo, a także solidna baza noclegowa. Warto powiedzieć, ze miejscowość ma opinię takiej, w której lubią przebywać gwiazdy wszelkiej maści, a więc istnieje tam możliwość spotkania ulubionego celebryty.
Apartamenty na Półwyspie Helskim znajdziesz na stronie BlueApart.pl/apartamenty

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.