dzisiaj jest sobota, 08 sierpnia 2020
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Jak wybrać odpowiednie miejsce na nocleg nad morzem?

2020-02-25 22:20

Lokalizacja

Oczywiście na samym początku warto zastanowić się nad lokalizacją potencjalnego miejsca pobytu. Ilość miast i mniejszych miejscowości oferujących wypoczynek nad morzem jest naprawdę imponującą, jednak ich lokalizacja zapewni wam całkowicie inne przeżycia. Przede wszystkim, decydując na pobyt w mieście z bogatą ofertą turystyczną, takim jak Gdańsk, czy też kierując się w głąb Półwyspu Helskiego, możecie liczyć na bardzo dużą ilość atrakcji, ale też powinniście liczyć się z tym, że w szczycie sezonu turystycznego będzie tam sporo turystów. Z drugiej strony zawsze możecie wziąć pod uwagę inne, nieco mniejsze i bardziej przystępne miejsca, które pozwalają na bardziej kameralny wypoczynek lub obrzeża i ciche dzielnice większych ośrodków miejskich. Zastanówcie się — czego potrzeba wam najbardziej?

Z wyżywieniem czy bez?

Okazuje się, że wcale nie jest tak łatwo znaleźć nad Bałtykiem obiekty oferujące pełną ofertę gastronomiczną. Owszem, są hotele z bardzo rozbudowaną ofertą (również cenową), ale mniejszych ośrodków czy Pensjonatów oferujących pobyty z posiłkami jest już znacznie mniej. Wypoczynek ze śniadaniem do już dziś podstawa i naszym zdaniem to jeden z najistotniejszych elementów podczas planowania wypoczynku. Jeśli jednak wybieracie się nad morze z dziećmi, warto przemyśleć wczasy z wyżywieniem. O ile my dorośli możemy testować różne, bardziej i mniej znane miejsca, o tyle z dziećmi warto wybrać sprawdzone rozwiązanie, chyba, że preferujecie własną kuchnię. Wówczas najlepszym rozwiązaniem dla Was będą domki lub apartamenty z pełni wyposażoną kuchnią bądź aneksami.

Wielkość ośrodka

Oczywiście kolejną kwestią jest wielkość i typ ośrodka, w którym zdecydujemy się na nocleg. Wybór jest naprawdę szeroki — od prywatnych kwater, przez pensjonaty lub nawet domki letniskowe. Każda opcja ma swoje plus i minusy — stąd też musicie dobrze przemyśleć to, jak chcecie spędzić swój wyjazd. Dla przykładu — domki letniskowe w mniejszych miejscowościach oferują wam tak naprawdę największy stopień prywatności i spokoju, natomiast pobyt w pensjonacie w nieco większym mieście da wam dostęp do szerszej oferty atrakcji, zarówno dla was, jak i najmłodszych. Sami widzicie, że żadna opcja nie jest tą absolutnie najlepszą. Właśnie dlatego, zanim zdecydujecie się na konkretną formę noclegu, koniecznie musicie wszystko dobrze przemyśleć i zaplanować.

Atrakcje dla dzieci

Wybierając się na urlop wraz z dziećmi, musimy także wziąć pod uwagę to, aby maluchy również miały dostęp do atrakcji. Właśnie dlatego, sprawdźmy to, czy miejsce naszego pobytu oferuje na przykład dostęp d ogrody, plac zabaw, basen (chociaż należy tez pamiętać, że nie jest to obowiązkowe, zwłaszcza gdy ilość aquaparków rośnie). Świetnym pomysłem będzie także znalezienie informacji o programach animacyjnych. Gwarantujemy wam, że pomoc animatorów będzie wręcz niezbędna, gdy pogoda za oknem uniemożliwi zabawę nad brzegiem morza! Jeśli zależy Wam na sprawdzonym miejscu na wypoczynek z dzieckiem nad morzem sprawdźcie Dzieckowpodrozy.pl - znajdziecie tam listę hoteli przyjaznych dzieciom.

Podsumowanie

To tylko część z czynników, które warto wziąć pod uwagę podczas planowania pobytu nad morzem, jednak uważamy, że są one tymi podstawowymi. Pamiętajcie, nie jedziecie tam wyłącznie w gronie dorosłych, stąd też dostosowanie miejsca wyjazd do potrzeb najmłodszych również jest ważne! Mamy nadzieję, że w końcu znajdziecie coś, co spełni wasze oczekiwania!

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.